Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Trochę pytań o #studia po #matura którą zdałem tak: polski 67% matma 58% angol 96% rozszerzony angol 44% poza tym mam zawód #elektryka z wszystkimi zaliczonymi egzaminami i dyplomem ale niezbyt czuję się w tym komfortowo- #!$%@? umiem
1. Czy z takimi wynikami mam szansę gdzieś się dostać do większego miasta czy tylko te mniejsze uczelnie czy ciężko będzie gdziekolwiek się dostać?
2. Co się stanie z opłatą rekrutacyjną jak mnie nie przyjmą?
3. Co jak trafię w akademiku na jakiegoś patusa/melanżownika/kogoś z kim ciężko jest żyć? Jest jakaś opcja na zamianę pokoju czy coś?
4. Jaki kierunek? Co myślicie o jakieś #telekomunikacja albo #budownictwo, wiem że popularny jest ten kierunek budowa maszyn ale to już mnie kompletnie nie jara?
5. Jak wygląda "wsparcie" od państwa podczas studiów? Ile płaci się za akademik? Na co się nastawiać?

#szkola #edukacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e35b15c52352000b0bf6d6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli widzisz się w pracy przy automatyce, elektryce czy jakiejś innej mechatronice, to czemu nie elektrotechnika albo automatyka? Na budownictwo się nie pchaj, bo się zamęczysz, a praca nie wynagradza tych trudów, jeżeli cię to nie jara. O telekomunikacji nic nie wiem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kasa za rekrutację przepada ale nie ma co oszczędzać na tym. Sam miałem troszke słabsze wyniki od twoich ale na szczęście złożyłem dużo podań i się dostałem na to co chciałem.
Złóż dużo podań i nie żałuj na to kasy. Taka rada ode mnie. Miałem znajomych co złożyli po 2 podania i się dziwili, że się na nic nie dostali.
może na taki polsl może się dostaniesz poza informatyką i automatyką.


Z takimi wynikami z matmy to średnio widzę w ogóle studiowanie na polibudzie. Chyba, że czasy się aż tak bardzo zmieniły już. Za moich to pierwszy semestr matma na full i jak się ktoś nie ogarnął, to leciał.
Elektryka, elektrotechnika czy automatyka - od najłatwiejszego do najtrudniejszego pod kątem matmy i fizyki. Warto próbować, bo jak masz łeb to po tym zawsze jest dobra praca, ale dużo siły i uwagi będziesz musiał zainwestować żeby nie wylecieć - wnosząc po wyniku z matmy podstawowej
OP: @kerri: a jak mnie nie przyjmą za pierwszym rzutem to później rekrutują mnie ponownie przy drugim terminie czy muszę od nowa płacić i się zapisywać?

@krzysiu97: gdzie studiujesz? z jakimi wynikami matur tam rekrutowałeś? Jak ci poszło?

@szwelx: budownictwo mnie nie jara w sumie jak i każdy inny kierunek a chciałem się spróbować w jakimś projektowaniu

A myślicie że na takim wydziale warszawskiej politechniki w Płocku mają
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak Cię nie przyjmą w 1 turze to masz szanse dostać się w następnych i nie musisz płacić ponownie, po prostu przechodzisz na listę rezerwową, jednak radzę doczytać regulamin rekrutacji na danej uczelni bo nie dam sobie ręki uciąć, że tak jest wszędzie.