Wpis z mikrobloga

@skizo: Praca w piekarni jest naprawdę ciężka, ale widziałem operatorki co beczki 20kg z zakwasem potrafią wylewać do dziezy.
Chleb za 20zl to naciagactwo a nie uczciwa cena.
  • Odpowiedz
@skizo: Brzmi jak zaleczanie kompleksów przez te głupiutkie istotki.
Zresztą pierwsze słyszę słyszę, żeby kobiety nie pracowały w piekarniach. W 2012 mieszkałem w Leicester i chwilę pracowałem w piekarni Hovisa, zanim nie ogarnąłem bardziej ludzkiej pracy. Kobiet 'na produkcji' było całkiem sporo.
  • Odpowiedz
@skizo: w innych firmach ma być po równo facetów i kobiet, tutaj mają być same kobiety i nie ma seksizmu, wszystko jest cacy. No ale jak można oczekiwać od kobiet logiki ¯\_(ツ)_/¯

Daję 2 miesiące, pełne uśmiechniętych fotek i siły kobiet, po czym rzeczywistość zwerifikuje baśniowe głowy księżniczek
  • Odpowiedz
@RobBobb: we współczesnych piekarniach wygląda to inaczej. Coraz częściej małe piekarnie są wypierane przez "lokalne sieciówki". Mieszkam w dużym mieście wojewódzkim i tu na przykład dominuje sieć piekarni która ma z 30 punktów, a nawet sprzedaje chleby do miejscowych spożywczaków. Pracowałem w ich głównym zakładzie przed maturą żeby dorobić- full automatyka. Pan piekarz na komputerze wybiera rodzaj chleba lub drożdzówki, a tam do wielkiej kadzi sama wsypuję się mąka z silosu,
  • Odpowiedz
@skizo: lol pojedźcie sobie na pierwszą lepszą wieś. Mnostwo jest starszych pań prowadzących małe piekarnie i robiące super chleb za UCZCIWĄ cenę. Oglądałem nawet reportaż w uwadze o jednej z takich pań i klienci mówili, że ona robi prawdziwy chleb jak dawniej, a nie kreuje się tylko, że taki robi. Cena za ogromny bochenek bodajże 5zł
  • Odpowiedz
@skizo:

1) kobiety tak oduczyły się tradycyjnego dbania o dom, że kompletnie na tym się nie znają, nie wiedzą nawet od czego zacząć
2) albo faceci się #!$%@?ą i zaczynają się bawić hobbystycznie albo zakładają firmy, które świadczą usługi, które dawniej robiła prababka i uczyła babkę
3) kobiety patrzą, że faceci coś robią o to nie to patriarchat my też możemy
4) ???
5) brak profitu

PACZ NA TEN CHLEB JEC
  • Odpowiedz
@silnikAtrakcyjny: artykuł pisany pod nową poprawność gdzie tworzy się problem i bohatersko zwalcza, w tym przypadku rzekomy brak kobiet w piekarni zwalczony ciężką pracą woman-only bakery w której za ten trud w ramach docenienia musisz wyłożyć dwie dyszki za mąkę :)
  • Odpowiedz
@mikau: Ja myślę, że to też może być podejście, że kobiety w piekarni to super-piękne i zadbane bizneswoman w garsonkach, ewentualnie również super-piękne i dynamiczne młode dziewczyny, co żadnej pracy się nie boją... Nad taką staruszką co piekarnię prowadzi od 30 lat, w ciszy i bez żadnych medialnych akcji nikt się już nie pochyli, mimo że kobieta...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skizo:

20 złotych to uczciwa cena z bochenek chleba


To jest jakiś inny "bochenek"? XD jak taka cena się utrzyma to wieszczę, że ten cholerny patriarchat zamknie piekarnie tak szybko jak się otworzy xD
  • Odpowiedz