Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

Mirko pomóż
Piszę z anonimowych, bo nie chcę rozmawiać o pieniądzach ze swojego konta.

Obecne auto idzie na sprzedaż i rozglądam się za czymś nowym. Myślałam o jakimś sedanie w tych ofertach kredytowych bez konieczności wykupu i moją uwagę przykuły 3 auta - Audi S3, Audi A4 i Alfa Romeo Giulia. Dostałam oferty finansowania i wszystkie trzy samochody mieszczą się w zakładanym budżecie ~2000 miesięcznie. Patrzyłam też na BMW 3 i nową C klasę, ale rata w ich przypadku dobija do 3k.

Jazdy testowe mam poumawiane na ten tydzień, także na razie bazuję tylko na testach i informacjach z internetu. Byłam dosyć mocno nastawiona na S3, dopóki nie poczytałam o jakości wykonania, która kuleje w porównaniu z poprzednią generacją i jest chyba nawet gorsza od mojego aktualnego Golfa 7. Tu pojawia się A4 i Giulia, które nie dość, że są lepiej wykonane, to dodatkowo będą lepiej wyciszone i bardziej komfortowe. Rozmiarowo wszystkie 3 będą wystarczające dla mnie, niebieskiego i psa.

Druga sprawa, że w przypadku A4 i Giulii musiałabym się zdecydować na słabsze silniki (190KM w Audi i 200KM w Alfie), żeby zmieścić się w zakładanym budżecie z fajnie wyposażonym autem - jazda mocniejszym, ale w biednej wersji jakoś mnie nie przekonuje. Tu pojawia się pytanie- czy różnica mocy będzie tak bardzo odczuwalna przy codziennej jeździe? Samochód głównie będzie używany w mieście, 2-3 razy w miesiącu trasa 180km x2 plus jakiś wyjazd na urlop 2-3 razy w roku. W przypadku A4 to 190 vs 252 KM przy różnicy 100 zł miesięcznie, w Alfie 200 vs 280 KM. Zdaję sobie sprawę, że S3 w porównaniu z nimi będzie zdecydowanie bardziej dynamiczne, ale z drugiej strony nie planuję katować auta na torze. Co bym nie wybrała, to i tak w porównaniu z obecnymi 150KM w manualu i tak będzie odczuwalną różnicą.

Jeśli chodzi o Giulię, to jest jeszcze jedna kwestia. O ile pamiętam, to przed liftem wersja 200 i 280 KM były tymi samymi silnikami i słabszą dało się podnieść do 280 z nową mapą. Po lifcie jest tak samo, czy coś się zmieniło?

Wybaczcie niechlujnie napisany post, ale nie wiem w którą stronę iść, stąd tyle rozterek. Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

#kiciochpyta #motoryzacja #samochody #audi #alfaromeo #alfaholicy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e2f0d3c52352000b0bf544
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: patrz na to jak się auto zbeira do setki a nie na moc - 6.5 sekundy w 200 Konnej Giulii to zupełnie wystarczające osiągi w każdych warunkach - dodatkowo możesz sobie ustawić pokrętłem DNA jak ma ci reagować na gaz - czy ma być super dynamiczny czy raczej spokojneijszy i komfortowy.

Po face liftingu już chipa nie zrobisz do 280 koni - max z tego co pamiętam to okolice
  • Odpowiedz
@patatier: W tej cenie nie dostanie 500 KM. Ewentualnie nowa KIA EV6 GT, ale nie wiem jak to będzie w najmie wychodzić i dopiero pod koniec przyszłego roku będzie dostępna. No i to elektryk, a do tego najlepiej mieć infrastrukturę do ładowania w domu.
  • Odpowiedz
OP: @darkdancerr: podjechałam dzisiaj do pobliskiego salonu zobaczyć A3 i A4 na żywo (S3 niestety nie mieli). Nie spodziewałam się tak wielkiej różnicy w jakości wykonania wnętrza. W A3 wszędzie, poza górną częścią deski rozdzielczej, twardy plastik. Nawet górna część drzwi, która w Golfie jest miękka xD

@ArpeggiaVibration: w pobliskim salonie mają obie wersje silnikowe dostępne do jazd testowych, także przekonam się na własnej skórze. Dzięki za wyjaśnienie z silnikami, szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam 200 konną Giulię i do jazdy na codzień w zupełności wystarcza. Sensownego chipa chyba można zrobić pod 250 koni, bo coś zmienili w osprzęcie. Natomiast jeśli samochód jest w najmie to robienie chipa to średni pomysł.
  • Odpowiedz