Wpis z mikrobloga

@EkspertPKO Mam u was 2 konta jedno swoje drugie wspólne z drugą osobą i w związku z tym 2 karty. Korzystamy głównie z płatności zbliżeniowych telefonem i jak na iOS nie ma problemu z tym bo jest obsługa apple pay gdzie mogę wybrać którą kartą akurat chcę płacić tak na androidzie nie widzę takiej możliwości, ponieważ nie obsługujecie GPay. Jest gdzieś jakaś opcja w aplikacji IKO żeby wybierać którą kartą akurat chce zapłacić czy za każdym razem muszę zmieniać domyślną kartę dla płatności zbliżeniowych i zatwierdzać to pinem ?
#pko #ipko #pkobp #bank
  • 4
@adiosk: karty naszego banku nie są obsługiwane w Google Pay. W ustawieniach telefonu (z systemem Android) powinnna być do dyspozycji opcja „Dotknij i zapłać” (NFC). Z tego miejsca można zarządzać płatnościami, czyli ustalić którą aplikacją będzie dokonywana płatności (jeśli jest kilka aplikacji, którymi może płacić). W jednym czasie ta sama karta może być aktywna wyłącznie na jednym urządzeniu. Jeżeli chcesz wskazać ją w drugiej aplikacji najpierw trzeba ją odłączyć w pierwszej.
@EkspertPKO: Nie zrozumieliśmy się mam 2 wasze karty. Chciałbym korzystać z dwóch na jednym urządzeniu i podczas płatności wybierać która chce zapłacić - czy jest taka możliwość ?