Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś się zastanawiał czy warto mieć #hybryda . Moim zdaniem warto tutaj średnie spalanie z tej właśnie ilość kilometrów, 70% miasto i okolice 30% trasa . Od października tamtego roku, czyli zimą za mną . Dodam że nie jeżdżę jak dziadek, ale też nie jak Kubica( ͡º ͜ʖ͡º) #toyota #motoryzacja
jaceks653 - Jakby ktoś się zastanawiał czy warto mieć #hybryda . Moim zdaniem warto t...

źródło: comment_1625327270IfVKQ0LHS3Cq3RjErmgJri.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaceks653 W podobnym cyklu stary Fiat Stillo z Multijetem 1.9 robi jakies 5.5 litra. Patrzac na koszt zakupu samochodu i roznicy w cenie hybryda sie sprawdzi ale tylki w miescie i na krotkich dystansach.
  • Odpowiedz
@jaceks653: Też polecam, przy naładowanych bateriach na trasie Centrum Krakowa-podkrakowskie wsie spalanie mam w okolicach 2,5l ( ͡° ͜ʖ ͡°). Trasę liczącą 120 km, z czego 20% to miasto, 50% autostrada, a reszta drogi krajowe i wsie kończę zazwyczaj ze spalaniem 4l. Ogółem średnie spalanie na pokonywanych przeze mnie dystansach to właśnie 2.5l - 4,5l. Bajka, a to wszystko przy układzie hybrydowym który w przypadku Toyoty
  • Odpowiedz
Jakby ktoś się zastanawiał czy warto mieć #hybryda


@jaceks653: to kwestia finansów, bo co to za życie ()

U mnie po mieście schodzi 17l+/100km i na pewno bym nie powiedział że nie warto
  • Odpowiedz
@sebool12 Pierwszy wynik w Googlach dla Octavii z 1.5tsi to 4,5 (trasa) - 8,7l (miasto) ¯_(ツ)_/¯. Gdy jeździ się sporo tras to TSI jest lepsze, ale nie każdy pokonuje codziennie 200km+ autostradami.

Tak na marginesie to trochę śmiesznie używać określenia hydrobadziewie w zestawieniu z silnikami tsi ;).
  • Odpowiedz