Wpis z mikrobloga

Dlaczego jest takie przeświadczenie, że samobójstwo to nie jest wyjście? Nawet tu na wykopie ludzie bardzo często tak twierdzą. Samobój to strasznie #!$%@? rozwiązanie, krzywdzi się rodzinę itp, ale jednak jest to jakieś rozwiązanie, taka osoba cierpi, a tak robi wyloguj się i już problemy które miała dla niej nie istnieją.
Jest to oczywiście rozwiązanie i wyjście ostateczne, wcześniej powinno się zrobić co tylko można w kierunku zmiany, ale jak wszystko inne zawiodło to chyba jest to jakiś rodzaj rozwiązania problemu?
#samobojstwo
  • 100
@LubiePieski : Taka krótka refleksja... Systemowi nie na rękę jest samobójstwo. Nigdy nie będzie to legalne,.bo ktoś musi płacić podatki. Gdyby rozpowszechnić prawo do samobójstwa, na pewno podskoczyła by też dramatycznie iliczba skutecznych prób, a przecież już teraz jest ich więcej niż ofiar wypadków na drogach...
Dla mnie odważniejszy jest ten który postanawia poradzić sobie z problemami, a nie uciekać od nich do samobójstwa - skocze z mostu i nie będę się musiał męczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Te drogi jednak prawie zawsze są, tylko nie każdy chce czy potrafi je dostrzec.


@Iskaryota: niestety ludzie są strasznie durni, kiedy chodzi o choroby psychiczne, bo czego prosty człowiek nie widzi gałami, to już tego nie ma. Wyobraź sobie w takim razie, że tracisz ręce, nogi i #!$%@?. Z takiej sytuacji jest wyjście, po prostu przestań się martwić i zacznij cieszyć życiem ;) aha i zapomnij o protezach, bo w depresji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ja sam miałem kumpla który powiesił się kilka lat temu. Wyprowadził się z domu (...)


@LucasSpider: na cholerę pisać takie rzeczy, kiedy 99% problemu ty nie widzisz, bo to jest w czyjejś głowie. Późnej inni to czytają i myślą, że historyjka jest taka banalna i och, przecież oni już widzą "rozwiązanie", wcale nie musiał się zabijać! A dla tego człowieka pewnie każdy dzień życia był katorgą, nie miał absolutnie żadnej satysfakcji