Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na ślubie kościelnym, czyli to była moja pierwsza wizyta w tej instytucji od dobrych 6 lat i ja p*erdole.

Ksiądz młody, na oko poniżej 40 lat, a walił farmazony jak jakiś podstarzały knur. Oczywiście nie zabrakło klasycznego dla KK seksizmu, kobieta ma być piękna dla męża i nie wkurzać się na niego jak nie wraca do domu z picia z kolegami. Facet ma się nie wkurzać na kobietę jak nie zrobi na czas obiadu XDD.

Najlepsze były teksty o dzieciach, facet wręcz wymagał od nich gówniaka w przeciągu roku i żeby jak najszybciej przyszli do niego po chrzest.

Jaka ta organizacja jest skostniała to nie mam pytań. W zasadzie nie mają do zaoferowania nic młodym ludziom, którzy próbują żyć w Polsce A.D 2021, tylko wymagają od nich płodzenia kolejnych owieczek które zaprowadzą do kościoła.

#bekazkatoli #kosciol
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iskaryota: A mimo wszystko NOWICZESNI LUDZIE z własnej nieprzymuszonej woli z----------a sie hajtac do kościółka xD. To samo jest ze świetami itp xD. Szok co ?
  • Odpowiedz
@Iskaryota jakbyś nie napisał, że wczoraj to bym pomyślał że na jednym ślubie byliśmy, bo ja byłem 2 tyg temu i dokładnie tak wyglądało to w kościele
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: No właśnie - zawsze jest motyw dzieci i kobieta to się może czuć jak krowa rozpłodowa, a małżeństwo bez dzieci, to nie jest małżeństwo, i jeśli para nie chce mieć dzieci, to się w ogóle nie powinna nazywać małżeństwem, a ślub nie jest dla nich, bo nie są godni xD

Daleko mi do wojującej feministki, ale każda normalna dziewczyna się powinna zastanowić. Tak samo facet, który nie chce mieć
  • Odpowiedz
klasycznego dla KK seksizmu, kobieta ma być piękna dla męża i nie wkurzać się na niego jak nie wraca do domu z picia z kolegami. Facet ma się nie wkurzać na kobietę jak nie zrobi na czas obiadu XDD.

Najlepsze były teksty o dzieciach, facet wręcz wymagał od nich gówniaka w przeciągu roku i żeby jak najszybciej przyszli do niego po chrzest.

Jaka ta organizacja jest skostniała to nie mam pytań.


@Iskaryota: LOL! Jestem antyklerykałem jak mało kto, ale to jest dosłownie p-------------e się o nic
  • Odpowiedz
Wiec to co ciebie spotkało to wina księdza a nie KK.


@kriszawada: kościół mógłby zakazać agitacji politycznej z ambony ale tego nie robi. To wina kościoła jako całej organizacji. Nieważne jak bedziesz starał sie zakłamać rzeczywistość.
  • Odpowiedz
odprowadzanie przez ojca do ołtarza = byłaś pod opieką ojca, a teraz będziesz męża - nie możesz sama o sobie decydować i jesteś przekazywana jak przedmiot.


@ProResHq: akurat to jakaś amerykańska tradycja która coraz szerzej niestety wchodzi do Polski. W kościele katolickim narzeczeni wchodzą do kościoła razem.
  • Odpowiedz
No właśnie - zawsze jest motyw dzieci i kobieta to się może czuć jak krowa rozpłodowa, a małżeństwo bez dzieci, to nie jest małżeństwo, i jeśli para nie chce mieć dzieci, to się w ogóle nie powinna nazywać małżeństwem, a ślub nie jest dla nich, bo nie są godni xD

Daleko mi do wojującej feministki, ale każda normalna dziewczyna się powinna zastanowić. Tak samo facet, który nie chce mieć dzieci (i obojgu
  • Odpowiedz
@flatro: @kriszawada: Już wam tłumacze panowie dlaczego na ślubach wygląda to inaczej. Ślub dla KK to okazja do reklamy ponieważ przychodzą ludzie którzy się tam nie pojawiają zazwyczaj.
vide:

Pierwsza wizyta w kościele od 3 lat.

Standardowa msza wygląda inaczej ponieważ jest skierowana do stałych bywalców i to tam jest pokazana prawdziwsza twarz KK. Śluby to wydarzenia PRowe zarówno dla rodzin jak i dla KK. Dziękuję za uwagę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wiec to co ciebie spotkało to wina księdza a nie KK.


@kriszawada: kościół mógłby zakazać agitacji politycznej z ambony ale tego nie robi. To wina kościoła jako całej organizacji. Nieważne jak bedziesz starał sie zakłamać rzeczywistość.

@TurboDynamo: xD no tak, organizacja zrzeszająca miliony Polaków nie ma prawa zabierać głosu w debacie publicznej bo tak sobie wymyślił wykopem ateista
  • Odpowiedz
xD no tak, organizacja zrzeszająca miliony Polaków nie ma prawa zabierać głosu w debacie publicznej bo tak sobie wymyślił wykopem ateista


@flumpy_bread: hahaha to niech się nie dziwią że w spisie powszechnym teraz zamiast 90% wierzących wyjdzie im 60 xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ProResHq: kolejny xd, ślub kościelny ma być wstępem do posiadania dzieci, mowa o tym na naukach i w trakcie samej przysięgi
uwielbiam ten ateistyczny płacz że jak Kościół śmie ustalać jakieś zasady swoim wiernym
  • Odpowiedz