Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na ślubie kościelnym, czyli to była moja pierwsza wizyta w tej instytucji od dobrych 6 lat i ja p*erdole.

Ksiądz młody, na oko poniżej 40 lat, a walił farmazony jak jakiś podstarzały knur. Oczywiście nie zabrakło klasycznego dla KK seksizmu, kobieta ma być piękna dla męża i nie wkurzać się na niego jak nie wraca do domu z picia z kolegami. Facet ma się nie wkurzać na kobietę jak nie zrobi na czas obiadu XDD.

Najlepsze były teksty o dzieciach, facet wręcz wymagał od nich gówniaka w przeciągu roku i żeby jak najszybciej przyszli do niego po chrzest.

Jaka ta organizacja jest skostniała to nie mam pytań. W zasadzie nie mają do zaoferowania nic młodym ludziom, którzy próbują żyć w Polsce A.D 2021, tylko wymagają od nich płodzenia kolejnych owieczek które zaprowadzą do kościoła.

#bekazkatoli #kosciol
  • 46
  • Odpowiedz
@Iskaryota: ja też ostatnio miałem okazję odwiedzić instytucje kościoła przy okazji ślubu znajomych. Akurat tutaj kazanie księdza było trafne, odnosiło się do słów Ewangelii i w zasadzie była mowa o wzajemnym szacunku. Na dodatek cała ceremonia trwała może z 45 minut? Na ślub kościelny to naprawdę szybko i sprawnie. Także mogę powiedzieć, że byłem pod wrażeniem.
  • Odpowiedz
@flatro: widzisz, trafił się taki który nie robił osobistych wycieczek i nie zaglądał komuś do łóżka

@ThePaueu: nie byłem tam sam, moja różowa i moja matka również były oburzone słabym poziomem tego kazania

A, zapomniałem, jeszcze mieli czelność przelecieć z tacą na tej krótkiej mszy xD, mimo, że ksiądz wziął w łapę i z tego co wiem to nie mało
  • Odpowiedz
@Iskaryota też w tym roku byłem na ślubie kościelnym moich znajomych i to nawet w tym samym kościele w którym ja brałem ślub 5 lat temu. Pierwsza wizyta w kościele od 3 lat. Nic się nie zmieniło. Młody (40+) ksiądz #!$%@? perfekcyjne kazanie ( jak i u mnie) o szacunku, miłości i zapewnianiu bezpieczeństwa drugiej osobie - wszystko w nawiązaniu do Ewangelii. 0 pitolenia, 0 farmazonów, 0 jakiś wymuszeń czy szantażu.
Wiec
  • Odpowiedz
@kriszawada: to co go spotkało to nie jest żadna wina księdza, a po prostu żarty. Księża sobie żartują, puszczają oczko do młodych, spędzają z nimi wiele godzin na kursie przedmałżeńskim, więc mają swój kod do rozmowy. A tu na uroczystość przychodzi gimboateista i myśli, że ksiądz mówi do niego xDD no proszę Cię.
  • Odpowiedz
@Iskaryota mi raz na ślubie się trafilo ze ksiądz wystawil jakiś tam krzyż z jezuskiem i koszyk na kase. I kazał lawkami podchodzić i calowac jezuska + wrzucic "co laska" do koszyka. #!$%@?ństwo straszne.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: pewnie ksiądz chciał być zabawny, w sumie to fajnie pokazuje jak bardzo oni nie znają takich domowych reali. Bo i ile to co mówisz nie jest ściemą, to brzmi to tak jakby koleś informacje o życiu brał z seriali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Iskaryota: też mnie to brzydzi, płacisz złodziejom prawie 2 tys za ślub, a ten jeszcze z tacą biega. Ha tfu

Za miesiąc biorę cywilny w pięknym miejscu, pół rodziny miało ból dupska, ale ani w ogóle nie żałuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iskaryota: No niestety. Kazania na ślubach to jest totalny cringe i na miejscu tych ludzi bym żalowała, że biorę udział w takim cyrku, godząc się na bycie w takiej roli. No bo tak - jak bierzesz kościelny, to się godzisz, ale większość robi to tylko pod dyktando rodziców/otoczenia i nawet nie rozkminia w głowie, co przysięga, i jakie są „obowiązki” małżonków według KK. Najgorzej ma w sumie żona, bo na każdym
  • Odpowiedz
Najlepsze były teksty o dzieciach, facet wręcz wymagał od nich gówniaka w przeciągu roku i żeby jak najszybciej przyszli do niego po chrzest.

Jaka ta organizacja jest skostniała to nie mam pytań. W zasadzie nie mają do zaoferowania nic młodym ludziom, którzy próbują żyć w Polsce A.D 2021, tylko wymagają od nich płodzenia kolejnych owieczek które zaprowadzą do kościoła.


@Iskaryota: Bo kościół uznaje sens małżeństwa jako chęć spłodzenia dzieci. Zresztą z
  • Odpowiedz
Środek Europy XXI wiek. Człowiek wylądował na księżycu. Eksplorujemy Marsa. Badany fale grawitacyjne. Ludzie wieża w zabobony i gusła…. Co poszło nie tak.
  • Odpowiedz