Wpis z mikrobloga

Obserwujących tag chciałbym zawczasu poinformować, że jeśli do końca miesiąca opisany tu problem, zgłoszony już przeze mnie moderacji Wykopu, nie zostanie zaadresowany i rozwiązany, to z początkiem lipca moje wpisy zaczną się ukazywać wyłącznie na platformie Substack (link na belce tagu).

Substack pozwala oczywiście na komentowanie i wiele więcej, oferuje też znacznie lepsze możliwości formatowania treści, dzięki czemu wpisy są czytelniejsze i przyjemniejsze w odbiorze.

W praktyce będzie to oznaczać, że #texasbocachica stanie się, w takim scenariuszu, tagiem nieaktywnym. Dlatego jeśli ważna jest dla Ciebie interakcja/wymiana poglądów, warto utworzyć konto na Substack. Jeżeli natomiast preferujesz jedynie czytanie, dodaj swój e-mail do listy subskrypcji.

Oczywiście istnieje też szansa (którą jednak ciężko mi oszacować procentowo), że linkowanie zostanie w lipcu naprawione, co uzasadni dalsze prowadzenie tagu. Do tej pory traktowałem go jako dobre miejsce do przekazywania aktualizacji, które nie wymagają długich opisów – w przypadku przeniesienia się na Substack możecie spodziewać się dłuższych artykułów, agregujących najważniejsze, bieżące informacje o postępach prywatnego sektora kosmicznego (tu najbliższa przyszłość zapowiada się niezwykle interesująco) oraz wpisy edukacyjne, nastawione na popularyzację zagadnień naukowych, powiązanych z prospektem kolonizacji kosmosu. Np. bardzo obszerna (około 50k znaków + liczne, autorskie grafiki), druga część artykułu o promieniowaniu kosmicznym, poświęcona m.in. inżynieryjnym rozwiązaniom załogowego Starshipa oraz innych statków kosmicznych, pojawi się na Substack w pierwszej połowie sierpnia.

Pozdrawiam.

#texasbocachica
#spacex
  • 19
Ostatni artykuł wrzuciłeś w marcu, tak? Nie wiem czy dobry subskrybuje


@Ikjam1367: Ostatni artykuł jest z 14 maja ("Podsumowanie kwietnia"), lecz pomniejsze artykuły, jak np. ten albo ten, w formule dezaktywacji tagu #texasbocachica ukazałyby się na Substack i byłyby pewnie rozbudowane. Jeśli ww. problem nie zostanie rozwiązany, to na Substacku nowe wpisy pojawiać się pewnie będą średnio co dwa tygodnie.
i tak wrócisz, wszyscy wracacie


@dziadeq: Ale ja nie mówię, że skasuję konto*, tylko że przeniosę moje wpisy informacyjno-edukacyjne na temat Starshipa na Substack (i tak planowałem zwiększyć regularność pisania na Substack). Chyba, że moderacja ogarnie działanie linków.

*chociaż nie mówię też, że nie skasuję – zależy, co tu się będzie jeszcze działo