Wpis z mikrobloga

Rozwaliła mi się pompa olejowa w oplu. Mechanik odradza jakąkolwiek naprawę, bo mówi że opiłki metalu z uszkodzonej pompy są już w oleju a zatem pewnie też już w silniku.
Miał może ktoś podobną sytuację? Zastanawiam się co będzie najbardziej opłacalne, wymiana silnika, czy może próbować wymienić pompę i liczyć na to że silnik się nie uszkodził? (,)
#mechanika #mechanikasamochodowa
  • 32
@somnium: Zależy jaki to Opel, bo jak starszy jakiś to przy takiej naprawie łatwo włożyć ponad połowę wartości auta. Minimum minimum to pompa oleju, pasek rozrządu, olej, filtr oleju. Za jedną robotą to lepiej byłoby już cały rozrząd zmienić, a to kolejne koszta. Można także zrzucić część silnika i zobaczyć co się tam zadziało, ale to wszystko kosztuje. Jeżeli mocno poszły opiłki do silnika, to wymienisz teraz pompę a za kilka
@Kroledyp: auto było sprowadzane z Niemiec przez handlarza, jeśli ufać dokumentacji to kupiłem z przebiegiem 105tyś a pompa teraz się zepsuła przy 125tyś. Co ciekawe nie było żadnych oznak że coś jest nie tak, po prostu wszedłem do auta i już nie chciał odpalić. Jakieś naprawy robiłem na bieżąco. Miałem epizod że brał mi olej ale pomogła wymiana odmy olejowej.
@ScaRRyMaN: tutaj chyba bardziej by się opłacało wymienić kompletny silnik, jeśli do zrobienia jest jeszcze rozrząd, pompa? Swoją drogą to dość mało popularny silnik i na necie widzę tylko kilka sztuk w granicach 7k.
@somnium: Współczuję miras, to prawda mało tych silników na rynku bo kto normalny kradnie opla na handel ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ciekawe ile naprawdę masz przebiegu u mnie 337k i na razie nic się nie dzieje
@ScaRRyMaN: @szkodnikPL: jeszcze znajomy doradza żeby mechanik zajrzał do silnika i sprawdził tylko panewki korbowodowe, czy nie porysowane i jak będą dobrze wyglądały to można zaryzykować tylko z wymianą pompy, bo silnik może będzie sprawny
@somnium: Jeżeli ten papierek jest legitny to najzwyczajniej w świecie miałeś pecha, te silniczki raczej mają dobrą opinie. Wsadzają to do każdego opla corsy merivy opc insignie. Z tymi panewkami to też loteria, mogą wyglądać dobrze a za 5 tyś kilometrów oderwie się jakiś zabłąkany opiłek i narobi bałaganu. Ciekawe jak ja bym się zachował na twoim miejscu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@somnium: to w takim wariancie: ściągnąć pokrywę głowicy i ja sprawdzić pod kątem opiłków, sprawdzić panewki na wałkach, zajrzeć do cylindrów i ocenić denka tłoków oraz gładzie, zrzucić miskę, sprawdzić panewki, wymienić pompę, umyć smok, zrzucić pokrywę rozrządu i najlepiej go wymienić bo dostał w dupę od niskiego ciśnienia.