Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Mirki, chciałbym sie nauczyć #matematyka. Od podstaw, wręcz szkoły podstawowej. Mature ledwo co zdałem, a teraz mam poukładane w życiu i myślę nad studiami, zanim na nie pójdę to chciałbym umiec perfekt.

Możecie polecić jakies strony, książki czy cokolwiek dobrego co pozwoli mi sie nauczyć krok po kroku?

Chce uporządkować od podstaw bo mialem po pierwsze nauczyciela co sie w podbazie znecal przez co mialem traume, potem #!$%@? co roku kazdy inny nauczyciel inaczej uczył i sie wszystko #!$%@?ło, polski system szkolnictwa dodatkowo utrudniał bo nie nadążałem sie jednego temstu nauczyć a juz kolejne wchodzily. No ale nie bede sie usprawiedliwial, jak macie coś to sie podzielcie, z gory dzieki

#studbaza #szkola #samodoskonalenie #nauka
  • 11
@ButtHurtAlert: też jakiś czas temu miałem podobne postanowienie, że wrócę do podstaw i nadrobię luki
korzystałem z tego vademecum - krok po kroku jest opisane każde zadanie z wyjasnieniem. Najpierw teoria, później jej wykorzystanie.

Jeśli nigdy nie liczyłeś granic ciągów, funkcji i pochodnych, to to stare wydanie także omawia wstęp do tych zagadnień.
Źródeł w sieci fajnych nie znalazłem, filmy są kiepskie bo to bierna nauka, niby rozumiesz a później i
slabehaslo - @ButtHurtAlert: też jakiś czas temu miałem podobne postanowienie, że wró...

źródło: comment_1625074043OtBXaH4yc4g9ZMkp26HJ8T.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: od tabliczki do różniczki. Stara książka , język czasami trochę inny ale można wszystko zrozumieć. Bardzo przystępna. Jest chyba w pdf w necie.
@dzbanzyciowy: etrapez jest tylko na poziomie studiów, a op zaczyna od podstaw. Poza tym etrapez uczy tylko rozwiązywania zadań. Jak chcesz sie uczyć faktycznej matmy, to są o wiele lepsze kursy choćby wspomniane khan academy, gdzie masz stopniowe wyprowadzanie wzorów. Dla porównania kurs całek etrapeza zaczyna się od tego, że dostajesz tablicę z 20 wzorami do wykucia xd
@dzbanzyciowy: @RandomNPC: @cherrz: @poam89: @slabehaslo:

Żeby nie było że nie korzystam z rad, właśnie sobie odpaliłem khanacademy i mathisfun, kurde jakim ja głąbem byłem ale to w sumie przez ten opresyjny system szkolnictwa gdzie człowiek idzie do tablicy za kare a nie żeby sie nauczyć i boi sie spytać żeby lachy nie dostać. Teraz sobie myk myk lece po tych kursach z yerbą w ręku wszystko proste