Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
@Wap30: nie załapałeś o czym jest topic

pracodawca mówi że szuka do prostej pracy z excelem lub wykopy mówią, że tylko debil pracuje za 2500 skoro pracodawca płaci 3 netto na start za samo pokolorowanie pola w excelu a potem się okazuje zupełnie co innego
@mlodedrwale: nie mam - też nie mogę zrobić, bo to co tu robię to nie jest kreatywna i rozwojowa praca. Niby tak ale tak ciężko sięprzyzwyczaić - mało tego ja robiłem kursy podstawowe z adobe i wydałem na nie sporo kasy ale to i tak nic nie dało. No i w sumie jak wyzej napisałem - w gdańsku oferuyją 3 tysiace złotych doświadczonemu grafikowi. Mam się na to rzucać z małego
c#/java + javascript + sql do webdewa przydatne


@mlodedrwale: ale to nie ma znaczenia dla mnie,
dla mnie znaczenie ma że firma mówi "szukamy osoby z bazową znajomością rysunku technicznego" a potem słyszysz, że masz projektować automatykę i układy

albo mówią że u nich 3 netto to ma sprzątaczka (chyba jak PIT 0 i na dofinansowaniu z PFRONu czy co) a potem się okazuje że 3600 brutto ma inżynier

dla mnie
c#/java + javascript + sql do webdewa przydatne


@mlodedrwale: no nie wiem czy takie przydatne, chyba jednak lepiej mieć kogoś kto ma szansę ogarnąć jsa na porządnym poziomie i pisać w nodzie i webstacku na froncie zamiast na poziomie tutoriali w dwóch różnych pełnowymiarowych językach

nie załapałeś o czym jest topic


@vilas: Niech sobie będzie o czym chce, już któryś raz widzę ten przykład wymagania całego wachlarza języków więc zastanawiam
Niech sobie będzie o czym chce, już któryś raz widzę ten przykład wymagania całego wachlarza języków więc zastanawiam się skąd on się bierze


@Wap30: a dla mnie jest problemem że praca biurowa niby , excel, angielski, a potem...
czy nie można normalnie po ludzku napisać "szukam tylko programistów"
albo "szukam kierowcy TIR na trasy międzynarodowe"?
albo "szukam programisty do ardurino" ?
firmy nie mogą tego od razu mówić?
mi w ostatnich
@aleksc: człowieku, umiejętności możesz mieć takie same jak pani w Biedronce, musisz jedynie znajdować się po właściwej stronie rozkładu normalnego iq, może w tym jest problem?
Kończę wątek, pozdrawiam wiecznie stojących w miejscu i płaczących jak to jest źle xD
W ogromnej firmie programistycznej Comarch ŚREDNIA pensja to 6000 brutto, jak odejmiesz wysokie stanowiska które mocno zawyżają średnia typu zarząd i wieloletni specjaliści to wyjdzie Ci że przeciętny programista zarabia tam 4000 brutto czyli gdzieś 2800-2900 na rękę.


@zasypiam: Pewnie dlatego, że prawie każdy zarabiający te 5-7k i więcej przechodzi na b2b i nie liczy się do średnich płac. Chociaż z nazwy to ta firma juniorami stoi :)

Od dawna piszę,
no nie wiem czy takie przydatne, chyba jednak lepiej mieć kogoś kto ma szansę ogarnąć jsa na porządnym poziomie i pisać w nodzie i webstacku na froncie zamiast na poziomie tutoriali w dwóch różnych pełnowymiarowych językach


@Wap30: chyba zależy od firmy, ale jest trochę takich ogłoszeń.

A znajomość sql + język to w wielu przypadkach podstawa.
@vilas: > to że jak mieszkasz w centrum warszawy i masz na utrzymaniu rodzinę , samochód, mieszkanie, spłaty rat (nie mam 20 lat ale 40kilka i próbuję zmienić pracę na lepszą bo mam tylko 4000 netto i nie starcza mi na życie i wszystkie potrzebne rzeczy, nie starcza mi na kredyt, na remont)
a ty mi z 3400 brutto wyjeżdżasz?
ja mam samych opłat 2000

Centrum to nie jest miejsce do
U mnie szukają, nie mam pojęcia ile dają na początek pewnie ze 3400-4000 brutto wraz ze stażem więcej. Jak jesteś trochę techniczny i lubisz sobie pogrzebać przy maszynach budowlanych/ogrodowych ( raczej z tych mniejszych) zapakować to na paletę i wysłać w Polskę to śmiało napisz. Wymagania to raczej chęć do pracy no i ogarnianie aspektów technicznych maszyn ( do weryfikacji uszkodzeń), ale i bez tego możesz przyjść, kursy na wózki i elektryczne
@Drzewan: a 5 netto ?
bo mam 4 i własnie nie starcza mi na życie
4 netto (samochód, rodzina, mieszkanie do remontu etc)
bo mówisz o sumach 2-2.6 tysiąca PLN
ja zarabiam 4 i szukam lepszej
a to co wymieniłes - fajne rzeczy techniczne, lubił bym taką pracę bo inżynierska a polibuda skończona, moja praca to sprawdzanie maszyn zgodnie np. z unijną normą