Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
@vilas: U mnie to faktycznie czasem sama umiejętność excela wystarcza do pracy xD
No i ogarnięcie mniej więcej REST / SOAP, żeby jsony i xmle przeglądać. Nikt Cię jednak bez doświadczenia i innych umiejętności nie weźmie, bo każdy by tak chciał przeglądać sobie jsony i xmle :d
Typ o czym innym mowil


@MienciuskiPajonk: ?

mowię o tym jak ludzie tu na wykopie np. jadą po osobach starszych jak to rzekomo "jak można robić za 2500 skoro byle magazyn daje 3 -4 od razu na rękę, tylko żeby komputer umieć włączyć"
a potem się okazuje że tak nie jest

oraz o pracodawcach co twierdzą jak to brakuje rąk do pracy ale jak te ręce mają 40 lat to już
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vilas: Logiczne, że wszystkich z umiejętnością mówienia i czytania nie zatrudni. Skoro zgłosiło się 60 osób z wpisaną w CV umiejętnością obsługi Excela (której 95% nie posiada), to musi odsortować.
No i ogarnięcie mniej więcej REST / SOAP, żeby jsony i xmle przeglądać. Nikt Cię jednak bez doświadczenia i innych umiejętności nie weźmie, bo każdy by tak chciał przeglądać sobie jsony i xmle


@DrKittens: problem pojawia się w tym co firmy mówią a w tym co potem wychodzi
firmy mówią np. że szukają kogoś kto "w miarę kuma komputer" a potem się okazuje, że chodzi o programistę,
albo mówią, że "byle
Logiczne, że wszystkich z umiejętnością mówienia i czytania nie zatrudni. Skoro zgłosiło się 60 osób z wpisaną w CV umiejętnością obsługi Excela (której 95% nie posiada), to musi odsortować.


@unfolding: logiczne jest że trzeba precyzyjnie pracownikowi wyrażać co się oczekuje
jak urząd pisze w sprawie czegoś np. "zgodnie z art 3 , paragraf 9 proszę dosłać rysunek techniczny śrubki numer 4 "
a pracodawca mówi "no weź pokaż jakiś rysunek"
jakiś?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vilas: Akurat polskie urzędy nie są dobrym przykładem działania logicznego. Jestem po drugiej stronie barykady i to ja często z urzędami wojuję m.in. przed Krajową Izbą Odwoławczą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wyrewolwerowanyrewolwer: ale ty jestes niemadry, rekruterki do ciebie wydzwaniaja bo one maja kwartalny target do wyrobienia, to nie chodzi o to, ze nie maja chetnych, ale to ich target na znalezienie i dodanie nowej osoby do bazy. Potem dodatkowo maja placone jak firma, dla ktorej rekrutuja cie zatrudni. Ogolnie im wiecej takich imbecyli jak ty znajda tym dla nich lepiej bo maja od tego placone xD
serio nie wiem gdzie tacy ludzie i ci którzy to plasują szukają ofert pracy


@bizonsky: no to wytłumacz gdzie ludzie mają znajdować dobre oferty pracy pozwalającej normalnie żyć na poziomie bliższym europejskiemu niż wegetacji mając przeciętne umiejętności zwykłego człowieka a nie np. wieloletnich uberspecjalistów z branż na które akurat jest popyt ?
oświeć ?
pracuj pl ?
gumtree?
bo nie OLX
gazeta wyborcza dodatek praca poniedziałkowy?
gdzie?
@vilas zaledwie 2 lata doświadczenia i przyjęli mnie na specjaliste za 2x lepsza kasę niż ta opisywana w twoich historiach do międzynarodowej sieci handlowej w dziale category managementu. Ogłoszenie znalazłem na pracuj.pl, co prawda szukałem 2 miesiace podając wygirowane wymagania finansowe, ale się w końcu z kimś dogadalem i jestem gdzie jestem
no a na czym chcesz pracować w magazynie, na grabiach?


@BQP: ale pisali że w excelu coś wypełniać nie pisali o uprawnieniach na wózki
zaledwie 2 lata doświadczenia i przyjęli mnie na specjaliste za 2x lepsza kasę niż ta opisywana w twoich historiach do międzynarodowej sieci handlowej w dziale category managementu.


@bizonsky: doświadczenia w ? gdzie ? a może o to chodzi:
https://pl.linkedin.com/pulse/%C5%9Blepota-pracodawc%C3%B3w-czy-bran%C5%BCy-hr-4050-na-rynku-pracy-marek-pinkas

a może farta miałeś i wstrzeliłeś się akurat w okazję
jakoś mi na pracuj pl się nie trafiło , widocznie boją się mojego CV
ale do jakiegoś leroya też pisałem cv do
ale to ich target na znalezienie i dodanie nowej osoby do bazy


@aleksc: No ciekawe, bo w większości telefony są z konkretnych firm, a nie agencji.

Potem dodatkowo maja placone jak firma, dla ktorej rekrutuja cie zatrudni.

No to prawda, no i co?

Ogolnie im wiecej takich imbecyli jak ty znajda tym dla nich lepiej bo maja od tego placone xD

No ładnie nam się pan przedstawił przed wszystkim, czekamy na
@vilas no właśnie słabo ostatnio był chlopak krzyknął że 4k netto to się tylko uśmiechnęli. Ale też nie ma się co dziwić, praca nie wymagająca kompletnie żadnego doswiadczenia ani umiejętności, a jak tak sobie sprawdzałem to w sumie mało gdzie dają więcej na podobne stanowisko na dzień dobry, nikt nie chce inwestować od razu. Po jakimś czasie jak widać że ktoś coś umie to mu się daje więcej ( albo i nie
@vilas nie wiem, pracują u nas też osoby dużo bardziej wiekowe ode mnie, a mam 33 lata, tu specjalistów patrząc na staże pracy raczej się awansuje z biegiem czasu na specjalistów od czegoś trudniejszego albo managerów.

Może Ty miałeś po prostu pecha a nie ja farta, a może jest to wynik dobrej autoprezentacji na której zawsze wypadam dobrze i którą przychodzi mi z lekkością
praca nie wymagająca kompletnie żadnego doswiadczenia ani umiejętności,


@Drzewan: ale czynsz nie zależy od umiejętności, cena kurtki czy butów również, jedzenie kosztuje tak samo profesora i ucznia , kilogram szynki kosztuje tak samo niezależnie od lat nauki

bez żadnych umiejętności i wiedzy nie zarobisz kokosów.


ale nie sądzisz, że jak firma mówi że szuka kogoś z bazową znajomością rysunku technicznego to nie powinno chodzić o projektowanie automatyki?
że wypada powiedzieć, że