Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
@vilas: akurat szukam pracy, niestety cholernie bolesna prawda. A najlepsze, ze juz na stanowiska juniorskie robia 3-4 etapowa rekrutacje z testami jak dla normalnego specjalisty. W jednej firmie chcieli obejrzec moje oceny ze studiow i dzien przed rozmowa wyslali zadanie domowe xdd Wymagania? Angielski perfect, excel najlepiej z vba, sql oczywiscie rowniez. I ten caly #!$%@? wyceniany na 7tys brutto xddd
mniej więcej znam - nepotyzm, kumoterstwo, znajomości, plecy etc. powiązania rodzinne etc.


@vilas: Albo po prostu... praca i umiejętności.
Tylko, że Ty wolisz zamiast tego pisać setki postów na wykopie, które NIC nie wnoszą w Twoje życie. Przejrzałem Twoją aktywność tutaj i 90% to jest narzekanie jak jest Ci źle. Oczekujesz, że będziesz miał lekką pracę, 10 minut spacerkiem od mieszkania i świetnie zarobki - wybacz, ale tutaj można się tylko
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@vilas: Albo po prostu wyjątkowe umiejętności, które otwierają Ci wiele drzwi. Oczywiście najłatwiej ponarzekać. Może odpowiedz na pytanie co po latach pracy w budżetówce potrafisz... Jakie umiejętności i wiedzę zdobyłeś przez te lata? Bo jeśli żadne, to nie dziw się, że pracodawcy traktują Cię jak żółtodzioba. Mam w dziale pracowników za niewiele ponad 2k netto i takich za ponad 4k netto. Wszyscy z nich są zadowoleni, bo wykonują pracę, która jest
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
praca nie wymagająca kompletnie żadnego doswiadczenia ani umiejętności,


@Drzewan: ale czynsz nie zależy od umiejętności, cena kurtki czy butów również, jedzenie kosztuje tak samo profesora i ucznia , kilogram szynki kosztuje tak samo niezależnie od lat nauki


bez żadnych umiejętności i wiedzy nie zarobisz kokosów.


ale nie sądzisz, że jak firma mówi że szuka kogoś z bazową znajomością rysunku technicznego to nie powinno chodzić o projektowanie automatyki?

że wypada powiedzieć, że
@vilas absolutnie nie, myślę, że 2500 to jest poniżej godności. Każda prac powina być wynagradzana tak żeby człowiek godnie żył. A co do mijania się z prawdą w ogłoszeniach, u mnie poszli aktualnie w drugą stronę bo wymagają bóg wie czego a naprawdę wystarczy mieć 2 ręce i nogi, potrafić złożyć zdanie w języku polskim i nie zabić się śrubokrętem przy pracy.
Jakie umiejętności i wiedzę zdobyłeś przez te lata? Bo jeśli żadne, to nie dziw się, że pracodawcy traktują Cię jak żółtodzioba.


@unfolding: wykonywałem rzetelnie moją pracę aż przyszedł Morawiecki z Patkowskim i zabrali mi kasy dużo i postanowiłem coś znaleźć
wykonywałem powierzone mi zadania i tyle
jakbyś pytał jakie umiejętności nowe zdobył np. ratownik gdy nagle ministerstwo im obniży pensje
lub jakbyś pytał jakie nowe umiejętności zdobył ktoś np. magazynier gdy
u mnie poszli aktualnie w drugą stronę bo wymagają bóg wie czego a naprawdę wystarczy mieć 2 ręce i nogi, potrafić złożyć zdanie w języku polskim i nie zabić się śrubokrętem przy pracy.


@Drzewan: to fakt, ale na rozmowie np. pytają o coś, nie umiesz, rezygnujesz a potem się okazuje, że np. pytali o biegły niemiecki i uprawnienia pilota odrzutowca a praca polega na wysyłaniu maili po angielsku

czaisz co mam
To pracuj na dwa etaty. Produkt nie może być droższy dlatego, że musisz chodzić w ładnych butach albo mieszkać w miejscu, na które cię nie stać.


@unfolding: inflacja, rosnące koszty życia - to prosta odpowiedź
ceny idą w górę, czynsze idą w górę, mi akurat ucięto pieniądze bo "składamy się na tarczę" powiedział pan premier i zabrano nagrody, dodatki, premie etc mi pensje obniżono o 400 złotych za to czynsz wzrósł
jakbyś pytał jakie umiejętności nowe zdobył np. ratownik gdy nagle ministerstwo im obniży pensje

lub jakbyś pytał jakie nowe umiejętności zdobył ktoś np. magazynier gdy inflacja wyniesie 50%


@vilas: Czyli podsumowując: nie robisz absolutnie nic, aby podnieść swoje kwalifikacje.

Rozumiem, że wszystko jest winą "świata", a nie widzisz czegokolwiek w sobie co mógłbyś zmienić?
@jasamek: pytam ponownie
jak ceny szynki wzrosną z 35 na 80 złotych, kurtka z 400 na 1200, a czynsz z 300 na 900 to pracowników zapytasz ile dorobili uprawnień i kompetencji nowych i może ile studiów podyplomowych by dostać podwyżkę?

o tym ile człowiek potrzebuje decydują ceny, czynsze, koszty życia, koszty ubrań, jedzenia, benzyny, parkingów, biletów etc
ciekawe komu zależało na jego stowrzeniu


@Bartholomew:
pranie opinii publicznej by obniżyć nastroje wściekłości i chęci emigracyjne Polaków

nastroje by nacisnąć na przyjmowanie jeszcze tańszych imigrantów

próby wmówienia przez biznes że trzeba produkować jeszcze więcej inżynierów by podaż wzrosła i cena spadła
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
To pracuj na dwa etaty. Produkt nie może być droższy dlatego, że musisz chodzić w ładnych butach albo mieszkać w miejscu, na które cię nie stać.


@unfolding: inflacja, rosnące koszty życia - to prosta odpowiedź

ceny idą w górę, czynsze idą w górę, mi akurat ucięto pieniądze bo "składamy się na tarczę" powiedział pan premier i zabrano nagrody, dodatki, premie etc mi pensje obniżono o 400 złotych za to czynsz wzrósł
Jestem za likwidacją przerostu zatrudnienia w administracji a


@unfolding: Polska ma jedną z najmniejszych budżetówek w EU
w EU średnio to 25% w PL to 20%
jesteśmy na 21 miejscu na 27 państw EU pod kątem wielkości budżetówki (całej - szpitale, wojsko, policja, urzędy, samorządy, fabryki spółki skarbu państwa, energetyczne, wodociągi, miejskie etc)
@vilas każdy chcę dużo albo godnie zarabiać i każdy pracodawca chce ciąć koszty, albo masz szczęście wiedzę i umiejętności i zarabiasz dobrze, albo snujesz się ode janusza do Janusza myśląc że inni mają łatwiej w życiu. Trzeba szukać, nie każdy jest Januszem i są pracodawcy którzy dbają o swoich ludzi, jako urzędnik raczej wyżej nie wskoczysz bo tam juz jest kolejka od jakiegoś ministra. Zacisnąć zęby i na spokojnie szukać pracy, wytrzymałes