Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
@vilas: wiek nie jest tak istotny jak fakt, że od 20 lat robiłeś w jednym miejscu i to w służbie cywilnej czyli nie miałeś nic wspólnego z sektorem prywatnym. Sorry ale jesteś sam sobie winny tej sytuacji i faktu, że nie jesteś atrakcyjny dla pracodawców. Teraz możesz co najwyżej szukać dalej roboty i próbować się rozwijać w sektorze publicznym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vilas: xD ty się dziwisz, że nikt nie chce zatrudnić ludzi w wieku przedemerytalnym?
praca w korpo jest dla ludzi młodych, nie rozumiem czym jesteś zdziwiony?

odnosiłem się do tej bzdury w poście, że to niby nieprawda, że na start płacą 3k. w Warszawie płacą nawet więcej
No i nic. Zrób sobie prawo jazdy C+E i będziesz zarabiał 8000zł miesięcznie bez żadnej odpowiedzialności i będziesz mógł stroić fochy w robocie wiedząc, że nikt Ci nic nie powie, bo jak jebniesz tą pracę, to masz za godzinę wybór czterech nowych.


@JudzinStouner: to jak to jest, że nadal zdarzają się te patologie z magnesami itp. itd. - i podobno z tego powodu, że "trzeba tak robić, bo inaczej szefo wyrzuci
@Gilbert_Prukwa: na moje nowe stanowisko osoby z doświadczeniem chciały po 5k na początek, ja chciałem 3k. Z doświadczenia to stawiałem sobie serwery do gier, robiłem jakieś stronki, składałem komputery, wszystko hobbystycznie, na poradnikach, bez programowania, ewentualnie minimalna umiejętność czytania kodu. W przypadku cieciostwa to po prostu powiedziałem, że odchodze i chcieli mnie zatrzymać, bo na moje miejsce nikogo nie było. Powiedziałem, że 3100 na rękę i zostaję... no i zostałem.

Tu
@vilas: Doświadczenie które masz nie ma praktycznie wartości w grubej większości potencjalnych miejsc pracy. Od razu chciałbyś zostać kierownikiem? Jak się zmienia branże to normalnym jest, że na początku zarabiasz mniej. Fajnie jakby każdego było stać od razu w pierwszej pracy by kupić mieszkanie w centrum, samochód i jeszcze na remont domu na wsi tylko, że życie to nie bajka i towary nie biorą się z powietrza i ktoś to musi
@vilas: : Vilas ma racje. Ja jako dziennikarz szukałem pracy 4-5 lat. W koncu znalazłem. Wysyłalem setki CV, odpowiedziało tylko kilka, a mam doswiadczenie +10 lat a nie mam jeszczew 40. I co? I nico. Dopiero panstwowy Orlen Polska Prsss dal mi szanse za niezła kasę. Rynek pracy w tym kraju jest chory, a pracy tak naprawdę nie ma. Mówi o tym procent wakatów chyba 0,7%. Poza IT ogłoszenia o prace
@Phyrexia:

firmy się biją o programistów


@vilas: Owszem, ale nie oznacza to że nie będzie kandydatów, którzy zgodzą się na stawkę np. 8k brutto za sprawą umiejętnej negocjacji ze strony rekruterki, zwłaszcza gdy już posiadasz kilku faworytów.

LOL, szukam właśnie mida/seniora do mojego teamu, widełki są sporo powyżej rynkowej przeciętnej (nawet mid nie będzie już miał tego słynnego 15k, tylko więcej), projekt ciekawy (aplikacje dla przemysłu, żadnej nudnej utrzymaniówki), z
"trzeba tak robić, bo inaczej szefo wyrzuci z roboty"?


@MrGalosh: Nawet mnie nie rozśmieszaj xD Dzisiaj kierowca Ci się zwolni jak mu się przestaną firany w aucie podobać. Nie jesteś nikogo w stanie do niczego zmusić. Może ewentualnie gdzieś na wschodniej ścianie, ale na zachodzie i w centrum Polski nikt nie musi jeździć na nielegalu, bo mu się nie chce i nie musi chcieć.
No i nic. Zrób sobie prawo jazdy C+E i będziesz zarabiał 8000zł miesięcznie bez żadnej odpowiedzialności i będziesz mógł stroić fochy w robocie wiedząc, że nikt Ci nic nie powie, bo jak jebniesz tą pracę, to masz za godzinę wybór czterech nowych.


@JudzinStouner: Idealny wpis do tego tematu xDdddd. No to kilka osób z mojego otoczenia tak zrobiło. Jeden dorzucił koparki. Koparki? Cyk szybko go wzięli, wsadzili na godzinę i "no
u mnie od kilku miesięcy szukają dziewczyny na recepcję i pomoc biurową.3000 netto i praktycznie żadnych wielkich wymagań (podstawowa znajomość programów biurowych i ekspresu do kawy).


@DobrzeNaoliwioneLozysko: a chcecie 47 letniego faceta ? mam znajomego co szuka pracy
poza ekspresem do kawy zna się też np. na sprzęcie laboratoryjnym