Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
@vilas: Mogę ci dać ALE jak pracowałeś 20 lat w jakimś urzędzie to sorry ale nie jesteś specjalnie atrakcyjny dla żadnego pracodawcy i nikt cię w takim korpo nie zatrudni bo po prostu jesteś za stary, nigdy nie pracowałeś z angielskim i na twoje miejsce jest mnóstwo ludzi w wieku 20-30 lat po studiach za granicą, praktykach i stażach w dużych firmach. Sorry taka brutalna prawda, trzeba było myśleć o tym
@vilas: Zacząłem na kolei za 1800 teraz po awansie i 8 latach pracy 3000zł na rekę. Słabo jak nie wiem.
Podobno jako maszynista idzie lepiej zarobić 4500 na rękę i więcej. 6000zł kurs i lojalka, 0 alkoholu przez kilka lat bo do pracy możesz dojechać mając te 0,01 ale w pracy 0,00. Praca 365 dni w roku, czy Wigilia czy sylwester.
Taki mam klimat albo w Polsce jesteś w 1% specjalistów/programistów
@vilas: Zacząłem na kolei za 1800 teraz po awansie i 8 latach pracy 3000zł na rekę. Słabo jak nie wiem.
Podobno jako maszynista idzie lepiej zarobić 4500 na rękę i więcej. 6000zł kurs i lojalka, 0 alkoholu przez kilka lat bo do pracy możesz dojechać mając te 0,01 ale w pracy 0,00. Praca 365 dni w roku, czy Wigilia czy sylwester.
Taki mam klimat albo w Polsce jesteś w 1% specjalistów/programistów
a może wymagania masz kosmiczne?


@vilas: uprawnienia do pracy, nie chlanie wódy w robocie i przychodzenie na czas. Faktycznie, z kosmosu xD

gdzie ten rynek pracownika ?


Za kierownicami tirów. Jakbyś taką firmę poprowadził przez rok, to byś miał materiałów na kilka książek przygodowych, z dziedziny psychiatrii, o alkoholizmie i jeszcze ze dwa sezony "uwagi" by TVN nakręcił xD
@vilas:
najlepszą rzeczą jaką na wykopie widziałem to był chłop który pisał że w warszawie zarabia się 10k do ręki w programowaniu po pół roku, i że sam tak zrobił i nie wie jak ludzie mogą zarabiać mniej niż tyle.
Wchodzę na profil typka, post sprzed miesiąca jaki laptop do 1500 zł do nauki programowania i gier warto kupić bo chce się nauczyć programować i przy okazji w gierki pograć xD
True, ale w drugą stronę to też tak działa. Ostatnio moja różowa, zaproponowała swojej koleżance zmianę pracy z januszexu (2500 netto po 3 latach pracy, stopień inż. xDDDD) do w miarę normalnej roboty w korpo za 3500 netto na start, gdzie nie miałaby miliarda obowiązków takich jak np chodzenie do urzędów i błagania Grażyn żeby odebrały projekt. Niestety koleżanka uznała, że nie może tak zostawić firmy bo i tak brakuje im pracowników
że człowiek powinien normalnie godnie zarabiać z pracy 8h w tygodniu a potem zajmować się rodziną, bliskimi , sportem, czymkolwiek


@vilas: Zarabiasz więcej niż wynosi średnia krajowa, więc masz chyba za duże oczekiwania co do tego kraju.
Tymczasem Szwajcar/Niemiec/Austryjak/Norweg/UK robiąc to samo tylko na nowszym sprzęcie w mniej stresowej atmosferze ma standard życia lata świetlne lepszy. A oboje dożyjemy do 60/70/80/112 lat tylko on przeżyje wiecej.


@Niebadzlosiem: #!$%@? xD Z kim Ty nas chcesz stawiać w jednym szeregu? Nie jesteśmy na poziomie tych krajów i nigdy nie będziemy nawet blisko. Albo ktoś to akceptuje i rozumie swoje miejsce w świecie, albo emigruje.
a może wymagania masz kosmiczne?

@vilas: uprawnienia do pracy, nie chlanie wódy w robocie i przychodzenie na czas. Faktycznie, z kosmosu xD

gdzie ten rynek pracownika ?

Za kierownicami tirów. Jakbyś taką firmę poprowadził przez rok, to byś miał materiałów na kilka książek przygodowych, z dziedziny psychiatrii, o alkoholizmie i jeszcze ze dwa sezony "uwagi" by TVN nakręcił xD


@JudzinStouner: no to mówię, nie piję alkoholu , więc co z