Wpis z mikrobloga

Co przegapiłem przez ostatni rok, że wykop stał się ostoją foliarzy i antyszczepów?

Rok/dwa lata temu jeszcze wszyscy cisneli bekę z typów typu Zięba, Justyna Socha jak i ich wyznawców. A teraz?
Jakiś Mirek wrzucił w gorących, że zaszczepił się.
Komentarz pod postem z taką ilością plusów, że aż mi się xD zrobiło na twarzy czy to jakiś nowy trolling nie jest.
Czy wykopków już całkowicie p------o za przeproszeniem? Wolicie słuchać foliarzy i wyznawców Zięby? Macie rozum i godność człowieka?

#szczepienia #bekazfoliarzy
DigitalStarGirl - Co przegapiłem przez ostatni rok, że wykop stał się ostoją foliarzy...

źródło: comment_1625032463aOuOQMiTv2GDYElIYIA6sk.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DigitalStarGirl: Nie wzięło się to znikąd, że inne szczepionki mają wyszczepialność minimum 95+%, a na COVID w PL bodajże 60% jest zdecydowanych.

Relatywnie nowa technologia, relatywnie niegroźna choroba, duże ciśnienie medialne i społeczne, sporo polityki. Ja i tak jestem w szoku że jest te 60%
  • Odpowiedz
Czemu, wy tak bardzo boicie się „długofalowych” skutków fajzera, ale już korony nie? XD przecież tez niewiadomo, co będzie za 10 lat
  • Odpowiedz
@ItsFine Tak lobby medyczne jest obrzydliwie bogate i jest to w ich zasięgu, sam Pfizer prognozuje przychód w tym roku 21 miliardów usd.
Jak zauważyłeś wszyscy szczepią się moderna,jj i Pfizer a nie np. chińskimi odpowiednikami lub sputnikiem. Skuteczny lobbing ( ͡ ͜ʖ ͡)
Przeczytałem raz jeszcze swoje wpisy, pisałeś o jakiś argumentach. A ja nie użyłem żadnego argumentu, poinformowałem tylko sucho że podjąłem decyzję o
  • Odpowiedz
@DigitalStarGirl: Przegapiłeś upadek etosu nauki. Wszystkie kłamstwa które powpychnali w gardła naukowcom wszelakiej maści lobbyści i ideologiczni wariaci wychodzą pomału na wierzch. Wszystkie cenzury i przemilczenia wybuchną z siłą stukrotną. Rezultat będzie taki, że niedługo ludzie przestaną wierzyć naukowcom w cokolwiek. Miłego dnia życzę.
  • Odpowiedz
A ja się nie szczepie i nie mam zamiaru bo po prostu uważam że mi to niepotrzebne bo nie jestem w grupie ryzyka, jakbym miał lat 70+ to bym się szczepił. Ale jeżeli ktoś ma taka potrzebę to niech się szczepi, tylko niech nie zmusza mnie do tego siłą i nie wyzywa od szurów.

Nie wierzę w chipy, plaskoziemie i aniołków ale wkurza mnie ta nagonka i możliwa segregacja na zaszczepionych/niezaszczepionych.

Tym
  • Odpowiedz
@niochland: w sedno. Ja sam początkowo podchodziłem sceptycznie do szczepień, ale mam w gronie bliższych i dalszych znajomych paru lekarzy i wszyscy się zaszczepili. Ich znajomi z pracy również. To jest dla mnie najlepsza rekomendacja.
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld: Bardzo chętnie je przeczytam, nawet nie wiem czy będe miał czas się do nich odnieść, ale jak masz chwile to wypisz, proszę.

Nikt nie stosuje sputnika albo chińskiej szczepionki bo ludzie mniej ufają ich systemom naukowym, to jest chyba proste. W chinach jakby coś było nie tak ze szczepionką to jest mało mechanizmów które by to wykryły, w przeciwieństwie do np. ECDC, które odpowiada za sprawdzanie jakości szczepionek.
  • Odpowiedz
@niochland: piszesz tak bo widzisz tylko tych co krzycza i to akuratlt pasuje do twojej wizji swiata.
Ja sie nie szczepie i mam w dupie czy ktos sie szczepi czy nie. Rozumiem, ze wyslales pw do wszystkich uzytkownikow i wiesz, ze wszyscy nieszczepieni sieja ferment na wykopie?
  • Odpowiedz