Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Ja #!$%@?ę xD PIP to jest porażka. Złożyłem donos w kwietniu, a do dziś jeszcze nie weszli.
Pracodawca mi nie wypłacił pieniędzy.
Kwiecień. Składam donos i jest info że potrwa to miesiąc. Po dwóch tygodniach dzwonię żeby dowiedzieć się czy coś ruszyło. Dostaje informację, że wejdą na początku czerwca. W czerwcu dzwonię i słyszę że sprawa się przeciąga i żebym zadzwonił za dwa tygodnie bo będzie wtedy wszystko jasne. Cały poprzedni tydzień nie mogę się dodzwonić. Nie ma nawet połączenia z moim inspektorem. W tym tygodniu już udaje się złapać sygnał, ale nikt nie odbiera i tak już drugi dzień.
Pracodawca wali w ch... jeździ sobie na imprezy, sponsoruje je i jeszcze się tym chwali (ʘʘ) a ja nie mogę odzyskać pieniędzy za moje dwa miesiące ciężkiej pracy i uzbierany miesiąc urlopu.
W sądzie też to wszystko się ciągnie, bo potrzebne były papiery, że próbowałem się dogadać, a były szef walił w ch... I pozwalał żeby moje pismo było awizowane trzy razy xD i tak to się ciągnie. Zaraz lipiec i dopiero pójdzie pozew do sądu pracy. Potem niewiadomo ile czekania i tak to się ciągnie...

#panstwowainspekcjapracy #pip #praca #pracbaza #gorzkiezale #zalesie
  • 51
@MuszkaPikus: uciekaj póki nie masz wielu lat stażu w CV
prywaciarze nie chcą urzędników
potem będziesz miał to co ja czyli np. propozycje "mogę panu pomóc jeżeli nie ma pan historii niespłaconych pożyczek, pomogę wziąć kredyt a później można doinwestować moją spółkę w zamian oferuję udziały"
lub propozycje "oferuję wolność finansową, ale trzeba wykazać się odwagą, wystarczy zainwestować jedynie 1000 dolarów, można wykupić pakiet gold i inwestować w różnice kursów walut"
@MuszkaPikus: lepsze czasy były - przed PO i na początku PO zanim PO zamroziło kwotę bazową wbrew inflacji i wzrostowi pensji minimalnej
jak ja zaczynałem pracę na dzień dobry pensja była 2x taka jak w markecie czy magazynie
na zachodzie inspektor ma 2-3 razy lepiej niż robotnik, magazynier

lepiej już było
teraz masz zabrany fundusz nagród i dodatki zadaniowe (rok 2021) o ile o tym wiesz, to w 2021 nie ma
@MuszkaPikus: nie są to jednie plany, dziewczyna ma to z ministerstwa, to realia i fakt

i brak nagród
założenia ustawy budżetowej moja dziewczyna miała tydzień temu na biurku

mi w Wawie czynsze wzrosły po 100-150 zł za lokal (śmieci 50 rok temu , teraz wodo-śmieci 70)
120 złotych czynszu więcej niż w 2019
@Garztam: pewnie tak jak ja , miesiąc zaległego urlopu ;)
bo jak pisałem - ludzi nie ma
a jak nie ma ludzi to ci co są mają problem z urlopem (i kasy nie mają na wyjazd)
a potem się okazuje, że mają uzbierane 50 dni czy 60 dni i nagle trzeba na urlop by prawa pracy nie łamać i mandatu nie dostał dyrektor