Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Ja #!$%@?ę xD PIP to jest porażka. Złożyłem donos w kwietniu, a do dziś jeszcze nie weszli.
Pracodawca mi nie wypłacił pieniędzy.
Kwiecień. Składam donos i jest info że potrwa to miesiąc. Po dwóch tygodniach dzwonię żeby dowiedzieć się czy coś ruszyło. Dostaje informację, że wejdą na początku czerwca. W czerwcu dzwonię i słyszę że sprawa się przeciąga i żebym zadzwonił za dwa tygodnie bo będzie wtedy wszystko jasne. Cały poprzedni tydzień nie mogę się dodzwonić. Nie ma nawet połączenia z moim inspektorem. W tym tygodniu już udaje się złapać sygnał, ale nikt nie odbiera i tak już drugi dzień.
Pracodawca wali w ch... jeździ sobie na imprezy, sponsoruje je i jeszcze się tym chwali (ʘʘ) a ja nie mogę odzyskać pieniędzy za moje dwa miesiące ciężkiej pracy i uzbierany miesiąc urlopu.
W sądzie też to wszystko się ciągnie, bo potrzebne były papiery, że próbowałem się dogadać, a były szef walił w ch... I pozwalał żeby moje pismo było awizowane trzy razy xD i tak to się ciągnie. Zaraz lipiec i dopiero pójdzie pozew do sądu pracy. Potem niewiadomo ile czekania i tak to się ciągnie...

#panstwowainspekcjapracy #pip #praca #pracbaza #gorzkiezale #zalesie
  • 51
  • Odpowiedz
@Garztam: Napisz pismo do naczelnika pipu z reklamacją konkretnego pracownika, który podaje ci informacje a jak dalej nic to próbuj szczęścia jeszcze wyżej, daj znać gazetom regionalnym itp. Jeśli to nie kwestia znajomości, to za chwilę urzędnikom się zachce pracować.
  • Odpowiedz
@Garztam: wyjaśnię Ci parę rzeczy jako urzędnik żebyś wiedział parę rzeczy:

- brakuje ludzi, niskie pensje powodują, że urzędnicy odchodzą, za tem sprawy trwają DŁUGO bo nie ma komu robić (odrzuć mity wykopowych i YTubowych libertarian o rzekomym przeroście biurokracji w PL, w Polsce masz 20% budżetówki, urzędnicy rzadowi (PIP na przykład) to 117 tysiecy etatów ale może 110 jest obsadzone, samorządy to 254 tysiące, reszta budżetówki to kopalnie, służba zdrowia,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vilas: dramat jest to co opisujesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wyślę e-maila i będę czekał. Udaje mi się wyprostować po tym wszystkim, ale i tak spłacanie długów mi zajmie bardzo dużo czasu.
Zanim kasę odzyskam i jeśli odzyskam to minie tyle czasu, że w wyniku inflacji to wszystko będzie 3 razy mniej warte niż dzisiaj xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vilas: a jak #!$%@?ę ich do US to pewnie od ręki sprawę załatwią czy nie?

Tylko jak to zrobię to nie będzie dla mnie starczyć pieniędzy
  • Odpowiedz
@vilas: Sam pracuję w budżetówce i generalnie się z Tobą zgadzam, chociaż czasem trochę przesadzasz:

strona nie odbiera awiza (pozwany) i ... sąd umarza/oddala sprawę bo nie może skutecznie doręczyć pozwu


W takim przypadku zastosowanie ma art. 139(1) kpc i powód doręcza pozew przez komornika. Co przynajmniej w moim wydziale jest naprawdę skuteczne. Ba, niektórzy sędziowie sami zwracają się do komornika o doręczenie, nie angażując w to powoda.

koledzy po 20
  • Odpowiedz
No w to już mi ciężko uwierzyć, bo ja mam więcej bez stażowego i z najniższym stopniem zaszeregowania. Ktoś z pełnym stażowym musiałby pracować za minimalną, żeby mieć 2500 na rękę.


@panpikuss: to przenieś się do inspekcji handlowej, sanepidów, inspekcji innych technicznych

mnożnik znasz to słowo ?
1.7, 1.8 , 1.6 takie mnożniki

plus wysługa

to że nowym dają 2.1 lub 2.2. to nie znaczy że stary nie ma 1.8
  • Odpowiedz
Co przynajmniej w moim wydziale jest naprawdę skuteczne.


@panpikuss: 80 złotych
a typ się przeprowadził i co mu zrobisz ?
albo typ mieszka w mieszkaniu konkubiny a pod adresem z danych PESEL są rodzice typa lub mieszkanie sprzedane a on mieszka u konkubiny
  • Odpowiedz
Ktoś z pełnym stażowym musiałby pracować za minimalną, żeby mieć 2500 na rękę.


@panpikuss: minimalna to mnożnik 1.4
a są inspekcje i urzędy gdzie masz 1.6 mnożniki , serio są , owszem poza Warszawą ale w pobliżu

ale młody dostanie 2.0 na dzień dobry
a ma go uczyć ktoś z 1.8
  • Odpowiedz
@panpikuss: jaki masz mnożnik ?
co powiesz o mnożniku 2.4 w ministerstwie (moja dziewczyna)
co powiesz o 2.2 na głównym specjaliście
co powiesz o 1.6 na inspektorze ?
naczelnik wydziału z 2.8 czy 2.7 chociażby

znasz mnożniki z inspekcji technicznych , weterynaryjnych, jakichś tych od radiologii , ochrony środowiska ? urząd kolejowy etc. czy wspomniany PIP , znasz mnożniki w PIPie ?

jak robisz w UDT to nawet nie mamy o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Garztam: US jest dobrym pomysłem

@vilas: nie będą mieli mi już z czego oddać ¯\_(ツ)_/¯ w pierwszej kolejności zus i us, a potem ja. Nie będzie z czego im tego zabierać

@panpikuss: chociaż to xd
  • Odpowiedz
@vilas: kurczę, z tego co piszesz, to zaraz pomyślę, że u mnie w sądzie to jakieś El Dorado, a ja się zastanawiam nad rzuceniem papierami.

jaki masz mnożnik ?


Szczerze mówiąc nie wiem. Po zeszłorocznych podwyżkach ustalili sztywne kwoty dla protokolanta, starszego protokolanta, sekretarza itd. i poza ludźmi z plecami u dyrektora, to faktycznie tyle dostają.

80 złotych

a typ się przeprowadził i co mu zrobisz ?
albo typ mieszka w
  • Odpowiedz
kurczę, z tego co piszesz, to zaraz pomyślę, że u mnie w sądzie


@panpikuss: a wiesz, że Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) szukało z mnożnikiem 1.7 ? Komenda Stołeczna Policji mnożnik 1.8 w biurze
  • Odpowiedz
Nie jestem w służbie cywilnej.


@panpikuss: aaaaaaaaaa
no a ja ja jestem
mówi Ci coś słowo mnożnik ?
znasz kwote bazową? 2031,96 brutto

no to mówie inspekcje mają np. 1.8 na stanowisku inspektor, 2.2 na głównym specjaliście
  • Odpowiedz
bo do spółek i JDG to działa. Ciężko mi powiedzieć jak to wygląda w wydziałach cywilnych.


@panpikuss: typ co mi robił remont zawarł umowę jako osoba fizyczna , wziął zaliczkę i znikł (umowa jest, pisemna)
typ formalnie w PESELu jest z Krakowa, mieszka w Zielonce u konkubiny
  • Odpowiedz
Nie jestem w służbie cywilnej.


@panpikuss: i na tym kończyć można dyskusję
są urzędy gdzie na ekspercie (poza służbą stanowisko) jest 6000 brutto
w tym samym urzędzie główny specjalista ma mnożnik 2.2 - czyli 4400 brutto

ekspert jest młody
główny specjalista robi np. od 1998 roku

PO zamroziło nam kwotę bazową w 2008 r na 10 lat w służbie cywilnej

może już lapiesz - mówiąc o urzędach mówię o SŁUŻBIE CYWILNEJ
  • Odpowiedz