Wpis z mikrobloga

Pokażę Wam dzisiaj jak biura nieruchomości/pośrednicy walą w #!$%@?. Jestem na etapie szukania mieszkania i zainteresowała mnie oferta - https://www.otodom.pl/pl/oferta/duza-kawalerka-mierzyn-ID4c7V7.html

Całkiem niezłe mieszkanie przy stosunkowo normalnej cenie jak na dzisiejsze czasy.
Po sobotnim telefonie, umówiłem się na oglądanie mieszkania w poniedziałek (dzisiaj) na godzinę 18:00.
Kilka godzin przed umówioną godziną dostaję telefon z informacja od pana pośrednika, że w sumie te mieszkanie jest już zarezerwowane i nie można go kupić, ALE ma DOKŁADNIE takie samo mieszkanie (metraż, ulica, cena) obok i możemy je zobaczyć.

Następnie wysyła ofertę z mieszkaniem - https://www.otodom.pl/pl/oferta/duza-kawalerka-w-swietnej-lokalizacji-ID4c4xi.html#c160ba7cd3 które ewidentnie wygląda znacznie gorzej, ale przypadkiem ma dokładnie tą samą cenę, praktycznie tą samą lokalizację, metraż etc. przypadek?

Z ciekawości kilka godzin później wysłałem z innego numeru pytanie o mieszkanie numer 1, znów ta sama historyjka. Na moje to pośrednik stworzył ofertę z mieszkaniem , które może nawet nie istnieje w Szczecinie i chętnych przerzuca na realne mieszkanie, które chce sprzedać (czyli mieszkanie numer 2).
Gdyby tak nie było, to już dawno by usunął pierwsze ogłoszenie, bo co marnować czas? Ale ono nadal wisi XD

Ale oni mnie #!$%@? XD, naprawdę myślą ze ktoś kto chce kupić ladne wyremontowane mieszkanie, nagle zdecyduje się na prawie ruinę do remontu w tej samej cenie?

#szczecin #mieszkanie #nieruchomosci #patodeweloperka
KarmelowyJeremiasz - Pokażę Wam dzisiaj jak biura nieruchomości/pośrednicy walą w #!$...

źródło: comment_1624896418ywoQlpIUv3yDsjArHtnm9G.jpg

Pobierz
  • 111
Ale oni mnie #!$%@? XD, naprawdę myślą ze ktoś kto chce kupić ladne wyremontowane mieszkanie, nagle zdecyduje się na prawie ruinę do remontu w tej samej cenie?


@KarmelowyJeremiasz: gdyby to nie działało to by tak nie robili. Gadka szmatka, techniki sprzedaży, manipulacyjne naciski, zbicie wątpliwości klienta, domknięcie sprzedaży i jakieś tam inne gówna, których już nie pamiętam z tej patologicznej branży (nie z nieruchomości, ale ogólnie sprzedaży).
@NPC_358034: Dokładnie...
@KarmelowyJeremiasz Ruiny to Ty chyba na oczy nie widziałeś xD
Ok, mieszkanie nr 1 wygląda na to, że jest urządzone w trochę lepszym guście, nowocześniej, ale ma tylko 3 zdjęcia (mało), a wykończenie wcale nie wygląda na luksusowe, tylko to raczej na flipperowski standard Ikea (czyli mieszkanie urządzone po taniości, ale przynajmniej w dobrym guście i zgodnie z aktualnymi trendami, więc jeśli komuś nie przeszkadzają najtańsze panele, to nie
@KarmelowyJeremiasz Dokładnie tak. Stary trik januszerka nieruchomości. Baaardzo często tak robią. Zdjęcia mieszkania to też często zdjęcia prywatnego mieszkania agenta (co by nikt o zdjęcia się nie przyczepił). Spotkać też można ogłoszenia w których nie ma żadnych zdjęć, napisane że do remontu i cena atrakcyjna, a potem mówią że oj już sprzedana ale tu zaraz obok mają trochę droższe ale w dużo lepszym stanie. Jak coś takiego widzicie to spieprzajcie bo jak