Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najbardziej #!$%@?ącym zachowaniem polskich kierowców? Wyprzedzanie na czołówki na krajówkach? Nie. Szeryfowanie? No jest blisko.

Ale najbardziej #!$%@?ące jest #!$%@? tamowanie ruchu w korkach. Stoisz w korku spowodowanym kolejną sygnalizacją świetlną. Widzisz daleko z przodu że zapala się zielone, ale coś #!$%@? długo wszyscy stoją. Wychylasz się i widzisz już tego #!$%@? debila który zamiast płynnie podjeżdżać za samochodem przed sobą to jedzie sobie na jedynce bez gazu, beztrosko, #!$%@? tamując ruch za sobą przez co ci biedni ludzie którzy czekają na jeszcze wcześniejszych światłach nie mogą zjechać na swoim zielonym bo przed sobą mają nieruszający się sznurek samochodów.

#!$%@?, czemu ludzie to robią? Czemu ludzie sami tworzą korki w których stoją czy to tak tamując ruch czy to myśląc o ruchaniu psa jak sra jak stoją pod światłami zamiast ruszać?

#samochody #ruchdrogowy #kodeksdrogowy #patologiazmiasta #gorzkiezale #zalesie
H.....k - Wiecie co jest najbardziej #!$%@?ącym zachowaniem polskich kierowców? Wyprz...

źródło: comment_16248620271e7vCRhEQiNeDQmskLLpXO.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#!$%@?, czemu ludzie to robią? Czemu ludzie sami tworzą korki w których stoją czy to tak tamując ruch czy to myśląc o ruchaniu psa jak sra jak stoją pod światłami zamiast ruszać?


@HonyszkeKojok: Z tego samego powodu, z którego powodują wszystkie inne #!$%@? sytuacje:

Bo myślą tylko o sobie, a mają w dupie wszystkich innych na drodze ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Mnie też #!$%@? jak ktoś dojeżdżając do samochodów stojących na czerwonym zatrzymuje się za wcześnie i potem jak już stoimy to podjeżdża o te dwa metry do przodu. Ludzie mają upośledzone widzenie przestrzenne czy co?
  • Odpowiedz
który zamiast płynnie podjeżdżać za samochodem przed sobą to jedzie sobie na jedynce bez gazu, beztrosko,


@HonyszkeKojok:

no właśnie bardziej płynne jest takie jechanie sobie na jedynce, czy dwójce, bez gazu - wtedy jedziesz równym tempem, nie musisz co chwilę przyspieszać, hamować do zera, wysprzęglać - dlatego to robią, i zapominają o
  • Odpowiedz
zatrzymuje się za wcześnie i


@Halladin: Ja zawsze tak robię na światłach za miastem, jak np ruch wahadłowy jest. Tylko zatrzymuje się nie 2 metry a 20 metrów od korka.

Jakby kamaz za mną nie wyhamował to mam pole manewru. A jak za mną stanie tir to podjeżdżam (oczywiście też nie na styk)
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Dla mnie gorsze jest co innego, wyjaśnię na przykładzie:

Jedziesz sobie autostradą i patrzysz, że z przodu korek. Zaczynasz zwalniać, aż w końcu zatrzymujesz się bo nie ma jak przejechać. Patrzysz w Google Maps i pokazuje Ci, że będziesz w tym korku czekał 15 minut. Niby nie jest to dużo czasu, ale ile kilometrów byś w tym czasie przejechał... No dobra - myślisz sobie "pewnie sroga kolizja, może nawet
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@HonyszkeKojok Z pozycji doświadczonego zawodowca mogę podsumować w jeden jedyny sposób "Nie ma na drodze gorszego kierowcy niż ten który myśli że jest na niej sam" #!$%@? jego mać ( ͠° °)
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: Nie mówię tutaj o takim przypadku. Mam na myśli na przykład dojazd do zamkniętego przejazdu kolejowego. Podjeżdżasz sobie, wyrzucasz bieg, zaciągasz ręczny bo wiesz, że troszkę trzeba będzie sobie postać. Wtedy gość przed Tobą dosłownie po 30 sekundach od zatrzymania się dojeżdża kawałeczek dalej. I to nie dlatego, że inni przed nim też ruszyli. Po prostu dlatego bo stanął za wcześnie i zorientował się, że coś odstęp za duży
  • Odpowiedz
Czemu korek?

Bo #!$%@? DEBILE jeżdżą autami droższymi i mocniejszymi niż Twój, ale zamiast depnąć gaz w podłogę i się zebrać jak należy to oni muszą SIĘ PRZYJRZEĆ co się wydarzyło!


@Distrust:

niekoniecznie to jest powód, że ktoś zwolnił, bo chciał
  • Odpowiedz
@spere: Ty mówisz o zwalnianiu, a ja mówię o ruszaniu. Wytłumacz mi - dlaczego ja, mijając taki samochód czy inną przeszkodę - nie przyglądam się i nie rozpędzam się 3 dni, tylko od razu gaz w podłogę i zostawiam za sobą wszystkie auta - kompakty, kombi, SUV-y itd. bez względu na markę i cenę? Mam tylko 115 KM pod maską i 4 osoby na pokładzie...

Gdyby wszyscy tak ruszali to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Distrust: Panie ale benzyna droga a jak tak agresywnie ruszysz to on dużo pokazuje na spalaniu skokowym bo aż 20l (co prawda przez 2sek) a wiadomo może jeszcze coś uszkodzisz może przednia oś odjedzie a tylnia zostanie? A w sumie to gdzie Ci się spieszy?
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: jezeli tam jest czerwone to po co pierwszy ma dojezdzac do stojacych samochodow i sie zatrzymywac xD Najbardziej oszczedna jazda autem to taka, w ktorej nie uzywasz hamulca i malo ruszasz z jedynki. Jak się zapali zielone to akurat dojedzie i plynnie ruszy z innymi z 2-3 biegu.

Mnie #!$%@? tacy co wyprzedzaja mnie w takich sytuacjach, a pozniej ostro hamuja, bo jest czerwone i tak. Byle byc przed
  • Odpowiedz
@izydorczyk-sebastian: o, przyszedł #!$%@? kolega co blokuje ruch. No właśnie po to żeby ten ostatni zdążył zrobić miejsce dla tego który ma zielone przed skrzyżowaniem. A wyprzedzają Cie bo jesteś #!$%@? takim kimś, że jakbym te słowa napisał to bym dostał bana na pół roku.
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: przecież Sebastian ma trochę racji. Najlepsi to są tacy co jadą w korku 20cm za innym autem i nom stop gaz-hamulec. A ja se jadę na 1, mam 10m przed sobą i wielektronie nawet nie dotykam hamulca jadąc w korku, bo wystarczy że odejmę gazu jak trzeba zwolnić.
  • Odpowiedz
@izydorczyk-sebastian: @nieugnesie: Rację ma, ale w sytuacji kiedy korek zaczynający się na jednym skrzyżowaniu nie ma szans dosięgnąć i w konsekwencji zablokować kolejnego. W takiej sytuacji liczy się wykorzystanie dostępnej powierzchni, stąd także poleca się dojeżdżać do końca zanikającego pasa przed jego zmianą.

Dajmy na to, w korku przed bramkami na autostradzie, gdzie nie ma wcześniej zjazdów albo gdzieś na wahadle w szczerym polu, taka jazda na jedyneczce/dwójeczce
  • Odpowiedz
@Distrust: albo korek na ekspresówce, bo na nitce w drugim kierunku policja mierzy prędkość. Więc na twoim kierunku tak się #!$%@? debile przyglądają i hamują nie wiadomo po co, że aż się musisz zatrzymać.
  • Odpowiedz
@dundy123: takich sytuacji akurat nie miałem, ale miesiąc temu była inna ciekawa - robili od nowa "rowek" odprowadzający wodę, a że wystawało coś z asfaltu (chyba jakieś pręty) to osłonili jeden pas betonami żeby ludzie się w to nie wrąbali. korek jak #!$%@? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz