Wpis z mikrobloga

@maciek259: 2 miesiące to trochę za mało, aby wydawać kota imo. Mam 2 przykłady z własnego życia. Kotka brytyjska zabrana od matki w wieku dokładnie 2 miesięcy, do dziś płochliwa, nieufna wobec obcych a nawet rodziny, którą widzi regularnie. I kot też brytyjczyk, wzięty w wieku 3 miesięcy, totalnie #!$%@? na wszystko, każdy może go złapać, pogłaskać. Nam się wydaje, że to nic takiego, ale ten miesiąc z matką i rodzeństwem
@pomidorowka: No ale sama napisałaś:

minimum to właśnie 8 tygodni, a że ta jedna kotka potrzebowała jednak dłuższego czasu to tylko wyjątek od reguły


Czyli wg tego reguła to te 8 tygodni a 12 czy 14 to dmuchanie na zimne.

A teraz piszesz:

weterynarze podają 8 tygodni jako minimum, choć wiadomo jak bywa z weterynarzami


To w końcu jak uważasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smutny_kojot: uważam że 8 tygodni to dobry czas, ale przecież nie jestem specjalistką. Twoj przykład może obrazować co się dzieje, gdy zabiera się kota za szybko, a ja sama miałam koty zabierane po 7 tygodniach które były okej i te zabierane po 5 miesiącach, które nie kwapiły się do kontaktu z ludźmi. Po prostu to nie jest czarno białe ¯\_(ツ)_/¯
uważam że 8 tygodni to dobry czas, ale przecież nie jestem specjalistką


@pomidorowka: Czyli standard. Nie znam się, ale się wypowiem.

a ja sama miałam koty zabierane po 7 tygodniach które były okej i te zabierane po 5 miesiącach


A można wiedzieć, co Cię skłoniło, żeby wydawać albo zabierać miesięczne koty?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smutny_kojot: xD
Nie, poparłam moje zdanie kilkuminutowym researchem. Też Cię do tego zachęcam.

Kot został wzięty po 7 tygodniach ze względu na ogromną niewiedzę ze strony mojej i rodziców, ale co mogłam zrobić jako dziecko, co najwyżej wybrać imię. Lepiej jednak było wziąć kota w tym wieku, niż skazywać go na śmierć w worku na dnie jeziora jak to się zdarzało i zdarza na wsiach
@pomidorowka: Tak naprawdę każdy opiera swoją wiedzę o jakieś fakty ze swojego życia. Ja akurat mam takie dwa doświadczenia, Ty masz jedno inne, ale z jakiegoś powodu związki hodowców zalecają dłuższy okres, a to one zrzeszają ludzi z największym doświadczeniem w tej dziedzinie. Paradoksalnie z punktu widzenia biznesu lepiej byłoby zalecać wydawanie kociąt w młodszym wieku niż te 3 m-ce, bo są wtedy jeszcze słodsze i byłby na nie większy zbyt,