Wpis z mikrobloga

Widzę, że w rankingu miast wojewódzkich najlepszych do życia wygrał Olsztyn, a na drugim miejscu jest Lublin XDD Z kolei Kraków jest niemal na samym końcu.

Sam szczegolnie nie przepadam za Krakowem, ale wydaje mi się, że jakby ktoś miał wybór między otrzymaniem mieszkania w Olsztynie a Krakowie to 90% wybrałoby stolicę Małopolski.

To świetnie pokazuje ile warte są te rankingi

#olsztyn #krakow #lublin
  • 86
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: No nie do końca, mając identyczną pracę w Krakowie i takim Olszytnie wybrałbym Olsztyn bez słowa zająknięcia, rozumiem też ludzie co wybiorą Kraków bez zająknięcia ale to miasto staje się nie do życia dla normalnego śmiertlenika
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: w rankingach obowiązują takie kryteria jakie ktoś sobie wymyśli. Potem taki Lublin ląduje na drugim miejscu bo ktoś nie uwzględnił dziurawych dróg, syfu, mniejszych możliwości, braku atrakcji turystycznych.
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon mieszkałem w Krakowie i wróciłabym tam tylko gdybym naprawdę nie miał wyjścia. Strasznie zmęczyło mnie to miasto. Niekończące się korki, tłok w komunikacji miejskiej i (wszędzie indziej zresztą też XD) remonty dróg ciągnące się w nieskończoność i ceny najmu z kosmosu. Dzięki Stolicy Małopolski skutecznie zniechęciłem się do mieszkania w miastach wojewódzkich.
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: Ciekawe tak na poważnie jakie kryteria wzięli pod uwagę, że Lublin tak wysoko. Olsztyna nie znam więc się nie wypowiem, ale w Lublinie jak wyjdziesz na miasto po 20 to depresji idzie dostać. Jedyne co można zrobić to pójść do jednego z 3 barów w centrum poobserwować patusów wokół, uświadamając sobie jak #!$%@? miasto sobie wybrałeś do życia
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon w życiu nie chciałabym mieszkać w Krakowie, okropne miasto.
Teraz jeszcze przez rok Poznań, ale nie mogę się doczekać do przyszłego roku i wyprowadzki do miesciny <50k. No ale pewnie to kwestia tego, że z racji specyfiki zawodu wszędzie zarabiam tyle samo
  • Odpowiedz
  • 13
W Lublinie jest wszystko
Duzo terenow zielonych
Drogie nieruchomości
Brak atrakcji
#!$%@? drogi
Dużo sklepów
Zarobki wschodnie
Ceny zachodnie
Nie dziwi więc wysokie miejsce w rankingu
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: Olsztyn to zbieranina ludności z okolic Mazur i Warmii gdzie panuje taka bieda że Olsztyn jawi się jak ziemia obiecana. Do tego geograficznie Olsztyn jest dość mocno odseparowany od innych większych ośrodków miejskich dlatego większość mieszkańców uważa że jest tam super, z braku porównania głównie. Prawda jest taka że słabo z pracą,loszty życia wysokie w porównaniu do pensji, znikoma ilość jezior jak na warmoe i a już do mazur nie
  • Odpowiedz
@dplus2: „znikoma ilość jezior” co #!$%@??XD na terenie Olsztyna jest 11 jezior, to jest dla Ciebie „znikoma” liczba? W mieście, 11 jezior. Na terenie miasta. Kumasz?
Edit: a jak doda się jeszcze jeziora w promieniu ~10 km od Olsztyna to robi się nam już ponad 20 jezior.
  • Odpowiedz