Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o radę. Skrzyżowanie jak na zdjęciu, kto ma pierszeństwo? Często gdy czekam jako fioletowy na lewoskręcie mając zajęte z przeciwka i w momencie gdy robi mi się wolna droga - pomarańczowy wyskakuje (ma ciut szybciej wolne) na główną z podporządkowanej. Moim zdaniem ja mam pierszeństwo bo już jestem na głównej ale w praktyce dzieją się cuda. Widok pinezki z perspektywy fioletowego auta. #ruchdrogowy #prawojazdy #polskiedrogi
Pobierz Zwardi - Mirki proszę o radę. Skrzyżowanie jak na zdjęciu, kto ma pierszeństwo? Częst...
źródło: comment_1624859740VTfl7IrIAtnm3KEeyPVKTd.jpg
  • 26
@Zwardi: To jest inne skrzyżowanie. Jeżeli facet z podporządkowanej zdąrzył dojechać do skrzyżowania na którym ty skręcasz to on ma pierwszeństwo, bo on już jest na tej drodze gdy opuścił to skrzyżowanie z którego wjeżdżał na drogę główną. On już dołączył się do ruchu, więc jak jest już w ruchu to ty musisz ustąpić mu pierwszeństwa, bo jedzie z naprzeciwka.
@Polinik: okej, a co powiesz na te znaki? Fiolet ma dwa znaki - Droga z pierszeństwem plus znak uprzedzający F-6 gdzie to skrzyżowanie jest namalowane jako jeden element?
@Zwardi:
A, czyli wcale nie chciałeś się dowiedzieć, kto ma pierwszeństwo, tylko chciałeś potwierdzenia swojego zdania, a że go nie dostałeś - to się nie możesz pogodzić. ¯\_(ツ)_/¯

Jak jedziesz z drugiej strony masz podobny znak informacyjny, a biorąc pod uwagę, że przed omawianym przez Ciebie "podwójnym" skrzyżowaniem jest jeszcze skrzyżowanie z ul Frycza, która nie jest na tablicy przedstawiona - to można dojść od prostego wniosku, że ta tablica nie
@Zwardi: Też mam podobne skrzyżowanie u mnie na drodze osiedlowej i nie włączam kierunkowskazu (lub włączam przy samym skręcie dopiero) żeby mi gościu nie wyjechał, bo tak myśli że jadę prosto i musi mnie przepuścić ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak już stoisz i czekasz to jest inna sytuacja
@Zwardi: A, czyli wcale nie chciałeś się dowiedzieć, kto ma pierwszeństwo, tylko chciałeś potwierdzenia swojego zdania, a że go nie dostałeś - to się nie możesz pogodzić. ¯_(ツ)_/¯ Jak jedziesz z drugiej strony masz podobny znak informacyjny, a biorąc pod uwagę, że przed omawianym przez Ciebie "podwójnym" skrzyżowaniem jest jeszcze skrzyżowanie z ul Frycza, która nie jest na tablicy przedstawiona - to można dojść od prostego wniosku, że ta tablica nie
@Polinik zgadza się, koncentruje się jedynie na dodatkowym zagrożeniu w danym punkcie "F-6 Uprzedzający – uprzedza o niebezpieczeństwie lub zakazie, który występuje za skrzyżowaniem na wskazanej drodze." Tyle że tutaj można było na f6 wcale nie malować drogi w lewo i byłoby cacy. A tak mimo wszystko wprowadza w błąd
@Polinik: jeszcze jedna kwestia - tuż przed przejściem i za znakiem F6 jest znak droga z pierszeństwem przejazdu. Łącząc te znaki do kupy robi się niejasność.
@Zwardi nie ma znaku z grupy T, który określa przebieg skrzyżowania. Ten który Ty wskazujesz jest tylko informacja nie można na nim się oprzeć. W przypadku kolizji będziesz winnym.
@Polinik: @vlodek2532: @CrazyxDriver: @programista3k: ehh... najpierw panowie musimy ustalic pewne fakty czyli MINIMALNA odleglosc miedzy skrzyzowaniami. Nie wiem jaki to jest typ drog, ale niech bedzie, ze najgorsza z najgorszych. Co czytamy na stronie https://www.gddkia.gov.pl/pl/577/podstawy-prawne?
A no cos takiego:
dopuszcza się wyjątkowo odstępy między skrzyżowaniami [...] na terenie zabudowy - nie mniejsze niż 150 m
STO PIECDZIESIAT metrow miedzy skrzyzowaniami.

Ile tu mamy? 10m? 15? To znaczy, ze