Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o radę. Skrzyżowanie jak na zdjęciu, kto ma pierszeństwo? Często gdy czekam jako fioletowy na lewoskręcie mając zajęte z przeciwka i w momencie gdy robi mi się wolna droga - pomarańczowy wyskakuje (ma ciut szybciej wolne) na główną z podporządkowanej. Moim zdaniem ja mam pierszeństwo bo już jestem na głównej ale w praktyce dzieją się cuda. Widok pinezki z perspektywy fioletowego auta. #ruchdrogowy #prawojazdy #polskiedrogi
Zwardi - Mirki proszę o radę. Skrzyżowanie jak na zdjęciu, kto ma pierszeństwo? Częst...

źródło: comment_1624859740VTfl7IrIAtnm3KEeyPVKTd.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stormkiss:
To są wytyczne parametry, jakie POWINNY mieć drogi.
To, że drogi POWINNY mieć skrzyżowania oddalone co najmniej o 150m NIE oznacza, że jak jest 100m to jest to jedno skrzyżowanie -- pomijając fakt, że nie ma takiego zapisu, to przyjęcie, że wszystkie skrzyżowania bliższe niż 150m to jedno skrzyżowanie -- to miasta byłyby jednym wielkim skrzyżowaniem, co wprowadziłoby chaos na skalę niemożliwą do ogarnięcia przepisami i znakami.

I łaskawie pominąłeś punkt drugi tego paragrafu:
Przy przebudowie albo remoncie drogi, w wypadku uzasadnionym ukształtowaniem istniejącej sieci drogowej, dopuszcza się wyjątkowo odstępstwa od warunków dotyczących odstępów między skrzyżowaniami, określonych w ust. 1 pkt 3, 4 i 5, jeżeli nie spowoduje to pogorszenia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Polinik możesz łopatologicznie wytłumaczyć kiedy mamy jedno a kiedy robią się dwa skrzyżowania?
@PepeXD podał argument - mamy tylko jedną serię znaków przed skrzyżowaniem, między nimi nie ma ani jednego.
  • Odpowiedz