Wpis z mikrobloga

Dawniej przeczytałem kilka książek z uniwersum stalkera, począwszy od Metro 2033 po polskie opowiadania fanowskie (nie pamiętam tytułów, ale niezłe). Ostatnio trafiłem na Na skraju strefy Krzysztofa Haladyna i szybciutko wciągnąłem oba tomy, może nie wybitne, ale całkiem przyjemna lektura, więc mam ochotę na więcej. Polecicie coś z poniższych tagów?
#fabrykaslow #fabrycznazona #ksiazki #stalker #postapo
Korzystam z #legimi i wybór tam spory, więc ktoś coś?
ikov - Dawniej przeczytałem kilka książek z uniwersum stalkera, począwszy od Metro 20...

źródło: comment_1624651155Og1obVAHpiVng70MnkmLp4.jpg

Pobierz
  • 7
@bialy100k: Krańcowo oczywiście mam, nawet ostatnio się na mirko temat przewijał, ale jeszcze nie czytałem.

@Pangia: Dzięki, od tego zacznę. W sumie temat mi wrócił na tapet po przeczytaniu (wiele lat odwlekanym) Pikniku na skraju drogi.
@jos: no proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie od początku wydawało mi się że typ który niby jest tłumaczem z rosyjskiego i zaczął se pisać książki nagle z dupy uznał że się zarejestruje na jakimś forum o gierce i tam będzie się promował, ale wtedy był taki hurraoptymizm wobec jego osoby że strach było śmieć się inaczej odezwać
@ikov: polecam książki Noczkina. Dobrze się je czyta, dodatkowo są napisane w stylu gier i w 100% wierne stworzonemu tam uniwersum, dzięki czemu bez problemu mogłyby stać się fabułą dla kolejnego stalkera albo jakiegoś moda.

Trylogia Ołowiany Świt - Drugi Brzeg - Droga Donikąd też jest całkiem niezła, ale są tam pewne zmiany względem gier oraz główny bohater jest boomerem który nieustannie narzeka, że kiedyś było lepiej, niemniej jako fanowi uniwersum