Wpis z mikrobloga

Wróciłem wczoraj z Chorwacji z samolotem.

1. Na lotnisku strażnik graniczny mówi, że na test mam 48h, tak samo mają napisane na stronie.
2. Rano łączą mnie z infolinii z powiatowym sanepidem, chcę się dopytać bo wg przepisów powracający studenci są zwolnieni z kwarantanny. Odpowiedź typu "nie bo nie" mimo cytowania rozporządzenia.
Do tego stwierdzają, że zmieniły się przepisy. Chorwacja nie jest w Schengen i mam siedzieć 7 dni w domu bez możliwości testu. Mimo wskazywania na interpretację straży granicznej i informacji z Ministerstwa Zdrowia, że oprócz Schengen liczy się też EOG, nie uginają się.
3. Przekierowanie sprawy z powiatowego do wojewódzkiego sanepidu, babeczka twierdzi że mają rację, ale jeszcze skonsultuje to z radcą prawnym.
4. Oddzwania, radca konsultował to ze strażą graniczną i MZ. Ostatecznie okazuje się, że to ja mam rację.

Burdel prawny w tym kraju jest przerażający. Jak żyć w tym pisowskim chlewie, gdzie amatorzy piszą rozporządzenia na kolanie?

#chorwacja #koronawirus #covid19 #bekazpisu
  • 50
ale pracownicy administracji, którzy nie są na bieżąco z tymi zmianami to też pośmiewisko


@dziecielinapala: ciężko być na bieżąco, gdy rozporządzenia obowiązujące od północy pojawiają się o 23 ¯\_(ツ)_/¯
przecież nie raz miała miejsce sytuacja, że minister zdrowia na konferencji pijarowej która miała miejsce rano, nie wiedział co te błazny wpisały nocą do rozporządzenia.
@xxvv: na wiadomo, jak możesz, to zrób test, aby mieć podkładkę, ale jak teraz mimo negatywnego testu musiałbyś się kopać, to tego nie rób, bo szkoda nerwów na telefony i rozkopywanie tego pseudoprawnego chlewu.
#protip przed testem PCR (patyczek przez nos do mózgu) nawdychaj się spirytusu to sobie zdezynfekujesz ten obszar hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xxvv: @warunek: no czyli jednak nie pisze nieprawdy, kolega powinien być zwolniony, trafił na idiotów

Jak już Cię zwolnia po tescie pamiętaj żeby złożyć skargę na ich decyzje.

@warunek gdzieś czytałem o metodzie gdzie w ogóle nie podajesz adresu, podobno można się powołać ba konstytucję, ale wtedy już jada na grubo i biorą Cię na bok do izolatki xD ale ostatecznie puszczają

Jednej rzeczy nie rozumiem: skoro potwierdzili ze masz
Trochę foliarskie, wystarczy powołać się na rozporządzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@warunek: Konstytucja jest nad rozporządzeniem, w tym cały myk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w ogóle te zasady zwolnienia (student, etc.)


@warunek: z tego co pamiętam to tak, wyjątkiem od tego jest metoda na przedsiębiorce która ma chyba wypunktowane schengen (i m.in. dlatego z tej metody skorzystać nie mogłem)
@xxvv: @warunek: @dziecielinapala: @szczur_wodny: @ad1s: @SpasticInk: @dziecielinapala: po kilku próbach wreszcie się dodzwonilem do powiatowej stacji w Poznaniu - twierdzą, ze są w trakcie konsultacji z strażą graniczna i radcami prawnymi i dzisiaj do końca dnia powinni dojść do porozumienia, najpóźniej w poniedziałek. Pytałem stricte o obecny stan prawny i jak się on odnosi do statusu studenta i zwolnienia z kwarantanny, powiedziałem, ze wracając z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
gdzie amatorzy piszą rozporządzenia na kolanie?


@xxvv: to jedno, ale pracownicy administracji, którzy nie są na bieżąco z tymi zmianami to też pośmiewisko


@dziecielinapala: tu nawet sami politycy nie są na bieżąco, jak minister Niedzielski sam nie wie co jest otwarte a co zamknięte, że zgromadzenia są zakazane i na pytanie dziennikarki odpowiada "pani se sprawdzi"

Może za poprzednich rządów był burdel ale pisany pod polityków i urzędników, którzy się
@xxvv: To nie tylko burdel prawny ale #!$%@? na wszystkich szczeblach baby w urzędach maja w dupie jakieś tam rozporządzenia całe życie nic nie robią to myślisz że teraz będą? One prawo sobie interpretują tak jak chcą. Ryba psuje się od głowy.
@Rabusek: Mordo wołaj jadę do Rumuni i mam taką samą zagwozdkę Rumunia nie jest w Schengen ale jest w UNI i EOG i #!$%@? już sam nie wiem jak to ma być po powrocie.