Wpis z mikrobloga

Mirki dajcie kilka plusików na odwagę, bo za jakieś dwie godziny wręczę szefowi wypowiedzenie. Mogłabym równie dobrze tu wkleić pastę o januszexie i by pasowało. Siedzę na kolejnym w tym roku całonocnym dyżurze, (nie chce mi się już liczyć którym z rzędu), będąc od wczoraj od 8 rano w pracy, mam dość. Od pół roku próbowałam się w tej sprawie dogadać z szefem, ale niestety bezskutecznie. Szkoda jedynie, bo ekipa w pracy fajna, ale nie mogę dalej robić w takich warunkach.
#pracbaza #zalesie
  • 86
  • Odpowiedz
Teraz jest juz moja czwarta robota w DE. Robota Pierwsza: na pierwsza umowe damy ci psi pieniadz, ale druga bedzie juz hoho. No i zaoferowali mi dokladnie taka sama. Auf Wiedersehen. Robota druga: naprawde spory pieniadz, ale takie zarzucenie obowiazkami w porownaniu do lokalsow, ze oznajmilem “albo z tym zwolnicie, albo zegnam”. Nie zwolnili. Auf Wiedersehen. Robota trzecia. Kasa jeszcze lepsza, a dodatkowo obiecana fajna roczna premia z piatka z przodu. Ale
  • Odpowiedz
@psylocybina: A więc ten sam syf co PL. Jestem na 3cim roku leku, który rozpocząłem od razu po ukończeniu półrocznych darmowych praktyk po obronie. Powinienem od razu iść na lek, ale człowiek był młody, zajarany chemią medyczną i głupi. Drugi raz bym tego błędu nie popełnił będąc świadomym przepaści między farmaceutami, a lekarzami na każdej płaszczyźnie, a wiem co mówię, bo mam mnóstwo znajomych którzy równolegle ze mną kończyli lekarskie
  • Odpowiedz
@babicz99 zastanawiałem się nad pójściem na lekarski po farmacji (co prawda nie jestem OPką ale też farmaceutą). Stwierdziłem natomiast, że w życiu nie dałbym rady ponownie użerać się z betonem profesorskim, martwić zaliczeniami - największym plusem tego, że aktualnie pracuję, jest brak tego ciągłego przeświadczenia, że trzeba się uczyć. Myślę, że wiesz o czym mówię (piątek wieczór, idę do kina i myślę "#!$%@? jak wrócę do mieszkania trzeba siadać do nauki
  • Odpowiedz
@LiamRockwell: Nie da rady tego porównać co jest trudniejsze lub prostsze, bo nie startuje z czystą kartą. Na pewno powrót na uczelnię i anatomia daje w kość, tu nie ma wybacz. Przez pierwszy rok robiłem około 60-80h/ msc jako dyżurant, ale od 2. roku to lekko etat idzie robić. Co do nauki to od 2. roku to są powtórki. Na farmie co drugi rok miałem stypendium rektora i dośc dużo
  • Odpowiedz
@psylocybina: brawo Mirabelka, jestem kolegą po fachu z tym że pracuje w Polsce. Gorzej nie trafisz z kolejną pracą bo jesteś juz obyta, a płacowo też wiesz ze nie będzie gorzej. W tamtym roku miałem podobne dylematy, i dalem wypowiedzenie bo miałem nagraną pracę u konkurencji. Jednak pracodawca chciał mnie zatrzymać i podniósł mi pensje do tego co oferowała konkurencja. Ale stres był bo tak naprawdę nie chciałem odchodzić. Według
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@psylocybina: siema! No ja właśnie zrobiłem podobny myk, polecam z czystym sumieniem zrobić sobie miesiac leniuchowania beż szukania pracy, szczególnie że pisałaś, że możesz sobie na to pozwolić. Podladujesz baterie, odpoczniesz, akurat jest lato to rowerek czy jakieś podróże małe i duże wskazane. Pozdrawiam i zdrowka życzę! Fajny nick btw
  • Odpowiedz
Stwierdziłem natomiast, że w życiu nie dałbym rady ponownie użerać się z betonem profesorskim, martwić zaliczeniami...


@LiamRockwell: O to to, w życiu już bym nie dała rady wrócić na polską uczelnię, mam dość traumatyczne przeżycia w tej materii. Jeśli już, to prędzej o czymś w Niemczech bym chyba myślała. Może nawet po prostu jakąś speckę, żeby załapać pracę na przykład w przemyśle farmaceutycznym, bo trochę tego tutaj jest w Niemczech,
  • Odpowiedz
@psylocybina u mnie też farmacja nietrafiona. Wybór z rozsądku (również za namowami rodziców) - praca w klimatyzowanym pomieszczeniu, nie jakaś ciężka fizycznie, pieniądze całkiem dobre... No a że byłem dobry z biologii i chemii to poszedłem. Sam kierunek też się wydawał ciekawy - farmakologia, toksykologia, chemia itd. a okazało ej że nauka skupia się na praktycznie samych #!$%@? bzdurach, ryciu na pamięć tysiąca wzorów chemicznych leków, jakichś #!$%@? syntez chemicznych, łaciny
  • Odpowiedz