Wpis z mikrobloga

#apple #programowanie #swift #udemy #macbook
Hej, mam Iphone'a 8, moja pierwsza styczność z produktem Apple, mam kilka(moim zdaniem;)) dobrych pomysłów na apki, czy taki kurs za 43zł z Udemy to dobry pomysł na naukę od podstaw języka wraz ze środowiskiem do robienia apek?
https://www.udemy.com/course/ios-13-app-development-bootcamp/
W wymaganiach kursu jest urządzenie z MacOS 10.15 Catalina
Po krótkich poszukiwaniach najtaniej wychodzi MacBook Mini Late 2012, najwcześniejsza obsługująca tę wersję systemu maszyna(bez kombinowania, z kombinowaniem jakiegoś starszego trupa można uaktualnić)
za 700-900 można kupić MacBooka Late 2012, często z wymienionym dyskiem na SSD, patrzyłem na YT, I5, śmigają programy i przeglądarka płynnie, pewnie odpowiednik Android Studio też by nie mulił?

A może jest jakaś alternatywa? Emulator MacOSa(emulator, patrzyłem na hackintosha, za dużo zabawy), albo soft typowo pod Windowsa do robienia apek na Iphona(całe środowisko)
Wiem że AppStore ma wyższe wymagania niż Play z Andka, gdzie przyjmują każde scamerskie *uwno, podające się za kalkulator, napisane przez Radżesza by wyciągać dane/kopać/botnetować.
Nie mam wiedzy w zakresie programowania(znam ogólne zasady z filmików na YT, ale konkretnego języka się nie nauczyłem), nie chcę robić w korpo jako jeden ze stu, chcę od A do Z ulepić własny projekt, zastanawiam się od czego zacząć, Androida, czy iOSa.
  • 23
@Megawonsz_dziewienc: owszem, ale nie jest to też żaden problem tak naprawdę. A co do drugiego zdania zgadzam się w całej rozciągłości. ;)

Kolejny plus to mniej syfu w appstorze - lewym apkom tam się czasem dostać uda, ale nie na długo.
@RabarbarDwurolexowy: jeśli chcesz robić apke natywną to celuj w kurs UIKita czyli iOS 12 bo swiftui to trochę o kant dupy potłuc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do kompa to raczej celowałbym w coś co dostanie jeszcze jednego update systemu na wszelki wypadek, żeby nie było problemów z Xcode. Zarówno w kwestii aktualizacji ale i wydajności bo miałem „przyjemność” pracować z Xcode na starym maku i w
@RabarbarDwurolexowy: jeśli używasz na codzień Linuxa w bardzo prosty sposób można postawić maszynę wirtualną dzięki projektowi macOS-Simple-KVM dosłownie kilka minut klikania. Na windowsie oczywiście ten sposób nie ruszy i trzeba się bawić w jakieś płatne vmware czy inne cuda. Skoro chcesz uczyć się programować to na pewno postawienie tzw. hackintosha w żaden sposób cię nie przerośnie. O ile nie masz karty graficznej (tfu) nvidii to nawet duże aktualizacje systemu operacyjnego niczego
KebabWolowinaSosOstry - @RabarbarDwurolexowy: jeśli używasz na codzień Linuxa w bardz...

źródło: comment_1624486123KIk5TXCI3uJeOsiofxsibk.jpg

Pobierz
@RabarbarDwurolexowy: Te kursy na udemy są spoko, też tak próbowałem, ALE:
- musisz być na prawdę uparty, programowanie wcale nie jest proste, a nauka nie jest szybka i przyjemna
- nie baw się w żadne wirtualne maszyny. Jak chcesz iść w iOS to kup MacBooka Air, lub mini, ja mam takiego z 2015 roku i wystarcza mi w zupełności
- nie wszystkim odpowiada taka forma nauki jak wideo tutorial, musisz się