Wpis z mikrobloga

@trustME: w robocie nie jest źle czyli w sumie co to znaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) #!$%@? bo wszystko już znasz czyli słaby rozwój?

Mnie powiedzmy na podobnym zakresie finansowym skłoniło +5k, fajna firma w CV i możliwość dalszego rozwoju (po prostu coś innego, poprzedni projekt już dobrze znałem) mimo, że bardzo lubiłem poprzednią firmę.
@trustME: 21k. Wszedzie jest tak samo, wszedzie sa podobni ludzie. Skoro ktos daje 1k wiecej to nie bede sie zastanawiac, a 2k wiecej to czynsz za mieszkanie. To tak jakby nowy pracodawca dawal ci zakwaterowanie gratis.
@trustME: 20k to chyba taki standard w IT. Powyżej zaczyna się niebezpieczna granica pracy i wyzysku + dość ciężki projekty. Zależy od Ciebie czy jesteś na to gotowy, czy jesteś gotowy na ciężkie weekendy i nieprzespane noce. Często to wiąże się z oncall.
@dielel_: fakt, w poprzednim roku doszedłem do podobnych wniosków i stwierdziłem że - w tamtym momencie - jestem idealnie w punkcie płacowym powyżej którego zaczynają się jakieś bardzo dziwne kruczki w umowach, niestabilność zatrudnienia(często możliwość #!$%@? ludzi bez wypowiedzenia), #!$%@? i odpowiedzialność nieproporcjonalna do wzrostu pensji, jakieś ciulowe polityki urlopowo-chorobowe. więc wtedy pochodziłem po rekrutacjach na "wyższe" i sobie odpuściłem widząc tamtejszy cyrk, szablony umów i takie rzeczy

oczywiście są wyjątki
@cherrz: Ja na 20k wkroczyłem po 5 latach pracy, niech nawet Ci 6 lat to zajmie to na całokształt pracy 30 kilku lat wychodzi, że dużo osób przekracza 20. Po tym czasie już nie dostaję podwyżek po 1000zł, tylko po 100-200. W ofertach pracy jak negocjuję o 25k to większość się wykrusza, a Ci co zostają to chcą żebym był leadem zespołu który chce przepisać całą aplikację, najlepiej z Indii.
@cherrz: Wiekszosc ludzi nawet nie probuje zmieniac pracy bo 'tutaj jest dobrze, stabilnie i jakos płacą'. Ja jako tester automatyzujacy zgarnalem 20k na fakture w ciagu 4 lat pracy zawodowej'a i 25k jest na horyzoncie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wystarczy nie siedziec na dupie
@Djelon: ja zawsze celowałem w 10-20% czyli 2-4k w tym przypadku. Teraz jestem dużo dalej a sam fakt że rezygnuje z tej zasady to że dają zdalna na zawsze i poziom hajsu jest tak absurdalny że omg jeszcze patrząc na obowiązki to do kwadratu ;) ja powiem tak projekt nie pasuje to można zmieniać za 1k a nóż się trafi hehe