Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 227
@Podly_Bzik: szok i niedowierzanie, ktoś może nie chcieć mieć dzieci, nawet jak jest bogaty i go stać na takie rzeczy?

Ogólnie jak nie jestem fanką, tak każda znana kobieta która mówi otwarcie, że nie chce mieć dzieci jest zajebiście ważna, bo może dotrze do niektórych zakutych łbów, że bycie w ciąży i posiadanie dzieci to wybór. Swoją drogą, bardziej #childfree, ona nie chce dzieci ale nie wspomina o tym, że
  • Odpowiedz
@Podly_Bzik: Ja mam wrażenie, ze wiele osób ma dzieci, "bo tak po prostu trzeba" i potem jest zdziwienie, ze babcia i mama, które tak naciskały nagle mają #!$%@? i "radźcie sobie sami". I to co pisze @mozgogrdyczka jest tutaj bardzo istotne. Pokazanie przez znaną kobietę czy mężczyznę, że wcale nie trzeba, że jest fajnie bez, że można być szczęśliwym, spełnionym związkiem bez dzieci daje jakiś inny wzorzec, jakiś odmienny obraz co
  • Odpowiedz
@Podly_Bzik: "Komu się zostawi to wszystko, co się osiągnęło" - ? Pieniądze można zawsze wydać, a jechanie na tym, że mama/rodzice są sławni (bo nie wiem kim jest ten koleś) to super sprawa :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Podly_Bzik: ona akurat, jak pisze w komentarzu, ma rodzinę której zostawi pieniądz. Nie tak dawno temu kupiła siostrzenicy mieszkanie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Podly_Bzik: Połowa polaków ma oszczędności życia mniejsze niż 30k, na wsi dodatkowo może jakiś postgierkowski dom wart 70 koła + 3ha gównoziemi wartej 4k. KOMU ZOSTAWICIE TEN MAJĄTEK ŻYCIA? XD

To jest najbardziej rozśmieszający mnie argument ze strony natalistów, kiedy zachowują się tak, jakby jakaś królewska linia rodu miała wygasnąć, a fortuna zbierana pokoleniami przepaść, tymczasem realia są takie, że większość polaków albo nie ma żadnego majątku, albo ma w najlepszym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Podly_Bzik: ona często pisze w postach, że jej rodzina już jest pełna, że nie ma dziecka i mieć nie będzie, że jest szczęśliwa z tym jak żyją, ale ludzie i tak w komentarzach pytają o to samo i ciągle hejtuja , byleby tylko jej dowalić i zdołować
  • Odpowiedz
@nietosamo: jej te komentarze nie dołują, mnie na jej miejscu jeszcze bardziej by upewniały w decyzji jaką podjęłam co do bezdzietności. Przynajmniej taki odczuwam skutek jak widzę na wypoku, że kogoś piecze do bzw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Sandrinia: ludzie piszą to z nastawieniem negatywnym, rzekomo tłumacząc się "troską" i liczą, że wywołają w adresatce określoną reakcję, a to że ona się tym nie przejmuje, to tylko świadczy o tym, że dobrze radzi sobie w tym biznesie
  • Odpowiedz
@Sandrinia: @nietosamo: pytanie czy nie chce, czy nie może. może nie mogą mieć dzieci, stąd ich nie chcą - to nadal może byc przykra decyzja dla kogoś i takie komentarze mogą dołować, nawet jeśli para jest pogodzona z tym, że dzieci nie będzie. niezależnie od powodu, #!$%@? się w czyjeś życie z dziećmi powinno być karane kontaktem z agregatem prądotwórczym.
  • Odpowiedz