Wpis z mikrobloga

@nie_karm_trolla: @konstelacjaniesamowitosci: @gnt_1:

Google pozwala nam na stworzenie nieskończonej liczby aliasów dla naszego adresu mailowego. Do czego przyda się to w praktyce? Otóż pozwala w szybki sposób grupować wiadomości (po adresie adresata, czyli naszym) oraz używając różnych aliasów podczas rejestracji na stronach internetowych śledzić, które z nich rozsyłają nam spam. Aby utworzyć alias, wystarczy dodać do naszego adresu +, a następnie dowolny ciąg znaków. Jeśli nasz adres mailowy to
@Jasak: @nie_karm_trolla: @gnt_1: @konstelacjaniesamowitosci: @mitatuyo: od siebie dodam, że jest to bardzo skuteczna metoda na januszy którzy myślą, że powiedzenie "ale Pan się zgodził na marketing" załatwi wszystko, tym bardziej, że niby użyłem wtedy e-maila którego używam tylko w Allegro (końcówka +allegro.pl@gmail.com) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1624394687oeaeTq9DLlkhPBmDQxeoba.jpg
@j3sion: Kumaci wiedzą i zwyczajnie nic nie wysyłają na takie adresy, są one blokowane od razu. @Jasak
Przypomniało mi się, ze jest jeszcze inna metoda, która co prawda nie jest tak dobra, ale pozwoli użyć tego samego maila wielokrotnie w tym samym serwisie, tj. jasak@gmail.com i ja.sak@gmail.com to w teorii różne adresy, ale gmail w praktyce ignoruje tez kropki przed małpą i wszystko wpada w jedno miejsce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaglyAtakGlazurnika: nie korzystałem i nie napiszę bo tutaj nie ma co pisać. Po prostu dostawałem spam od firmy pośredniczącej w usługach kurierskich na adres który użyłem raz, rejestrując się na Allegro. Znalazłem artykuł dotyczący spamu (poniżej treść) i udałem się z nim na policję. Tam na szczęście trafiłem na kogoś obeznanego w IT więc nie musiałem tłumaczyć co to jest spam :). Reszta potoczyła się z automatu. Pierwszy list z policji