Wpis z mikrobloga

@droetker4 indeksowane inflacja ta która podaje GUS. Moim zdaniem coraz więcej ludzi widzi, że nijak ma się to do zakupów np spożywczych. Ludzie może i nie rozumieją inflacji, dodruku ale jak widzą, że masło podrożało o 30%, mięso o 20% to zaczynają zauważać, że ktoś ich robi w konia z tymi 4,8%. Ciekawa miałem nawet sytuację w sklepie w sobotę na mięsnym. Kupowałem kurczaka i dostałem ostatnie filety z Lady a za
@mickpl: bla bla bla, ekonomości z wykopu już orzekli, że stopy będą podniesione o 10% powołując się na przykład Turcji (XD). Wszyscy kredytiobiorcy się posrają, tak samo jak mieszkania tanieją i ludzie załadowani pod korek bankrutują.

I tak lata mijają i mijają ale na pewno sie w końcu sprawdzi
co wiecej, niektorym grupom w budzetowie inflacja rozumiana we wzroscie wynagrodzen jest na reke. Tacy sedziowie czy prokuratorzy, choc sa troche skrajnym przykladem, to wynagrodzenie maja oparte o przelicznik sredniej w sektorze przedsiebiorstw oglaszanej przez GUS.


@wojteksrz: buhahahahahahahahah. Te geniusz - wiesz ze płace w Polsce od wielu lat rosną grubo powyżej inflacji?

gospodarki opartej o kreacje pieniadza o banki.....

Jprdl skąd oni was biorą xD

@maryjuszpitagoras: masło o 30%
ale przecież wynagrodzenia są, były i będą indeksowane o wskaźnik inflacji. Większą korzyść można odnieść z polityki propagandy sukcesu opartej o retorykę, że PiS daje ludziom, podwyższa pensję, dba o emerytów itp. Wiele ludzi nie rozumie jak działa inflacja i co tracą. Edukacja finansowa w Polsce jest na fatalnym poziomie, za to skłonność do bezrefleksyjnego brania do siebie propagandy wysoka. Winę za podwyżki zawsze można zrzucić na Żydów, korporację czy opozycję. Sukces
@ediz4 @ediz4 o i przyszedł guru wykopu, który wyśmiał wszystkich bezrefleksyjnie on ma rację i nikt inny nie. Ten wątek ma na celu postawienie tezy a potem argumentowanie za i przeciw. Nikt nie powiedział, że tak będzie na 100% ale narazie idziemy w tym kierunku. Jesteś pokroju frankowiczow, którzy też byli przekonani, że trafili super okazje i nie ma się czym przejmować. Może faktycznie w tym przypadku wszystko samo wróci do normy
@maryjuszpitagoras: Najpierw pokaż to masło co wzrosło o 30% abym mógł Cię traktować poważnie.

który wyśmiał wszystkich bezrefleksyjnie on ma rację i nikt inny nie....

Nie muszę bo najlepsi ekonomiści mają takie samo zdanie jak ja - w przeciwieństwie do czopów z wykopu.
@ediz4 to był przykład... Jakoś do mięsa 20% się nie dowaliles tylko do tego co chciałeś. Szkoda gadać z kimś kto nie potrafi zrozumieć sensu zdania tylko czepia się detali. Gdybym pewnie pokazał ci zdjęcia to byś powiedział nie 30% tylko 27% ... Taki poziom, nie pozdrawiam