Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Razem z różową mamy ok. 7500 zł/mies. (w perspektywie ok. 9000/mies. gdy wynajmiemy obecne mieszkanie).
Czy kredyt na dom 520 000 zł z ratą ok. 2100 zł przy obecnych stopach procentowych to bezpieczna decyzja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #finanse #banki #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60d1825baee6da000a9a72ec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 32
  • Odpowiedz
@mirelle: U nas też właśnie poszły pierwsze transze kredytu i docelowo z opłatami to będzie koło 20-25%, jakiś stres jest ale też bez przesady. Wynajem za analogiczne mieszkanie zabierałby znacznie, znacznie więcej kasy.

50-70% dochodów to jest totalna przeginka, ale w sumie jak ktoś jest singlem no to lekko nie ma
  • Odpowiedz
@acpiorundc: Cdprojekt to był balon i każdy wiedział, pytanie było kiedy pęknie, ale że to była gówno gra to ostatnio wyciekł film, gdzie sami programiści się z tej gry śmiali.
Spółka, która robi jedną grę na parę lat z taką wyceną?
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: łatwiej wypowiedzieć wynajem mieszkania i zamieszkać u rodziny jak dojdzie do jakiejś podbramkowej sytuacji, niż wykombinować dużo hajsu regularnie na raty. I tak, wiem, że niby dom można wynająć itd ale jeszcze ktoś musi chcieć go wynająć. Także ja tam rozumiem skąd stres.
  • Odpowiedz
ja nie rozumiem jednej rzeczy. Ludzie umieja po 50-70% swoich dochodow przeznaczyc na wynajem mieszkania, ale jak przychodzi do zakupu to 20-30% dochodu na raty jest przerazajace.


@KromkaMistrz: bo wynajem możesz dość szybko zakończyć i poszukać czegoś tańszego w przypadku utraty pracy/znacznej części zarobków. Kredyt to związanie na lata, dekady.
  • Odpowiedz
ale co to ma do rzeczy?


@AnonimoweMirkoWyznania: napisales tylko kwote kredytu, rate i zarobki. Wg mnie nie ma szans zeby sensownie zyc z takimi parametrami jak podales. Jezeli masz na koncie drugie pol banki to inna sprawa :) Wnioskuje ze dom kosztuje min. 600tys. Urzadzenie przy dzisiejszych cenach to 1000zl/m2. Ogarniecie dzialki (kostka, trawa, taras) to kolejne dziesiatki tysiecy złotych. Nie mowie ze masz to ogarnac od razu, ale z
  • Odpowiedz
@Boczka nie bede sie sprzeczac, ale wydawalo mi sie, ze pelne wynagrodzenie. Chyba pomylilam ze zwolnieniem lekarskim - ciazowym, ono jest na 100% U mnie w pracy #korposwiat here z tego co gdzies mi sie obijalo to sie oplaca na macierzynskim siedziec, bo placa srednia ze wszystkiego (premia co kwartal, nagroda roczna, bonusy finansowe swiateczne itd), a pracujac musisz miec na biezaco wyniki, o co bywa trudno.
  • Odpowiedz