Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Razem z różową mamy ok. 7500 zł/mies. (w perspektywie ok. 9000/mies. gdy wynajmiemy obecne mieszkanie).
Czy kredyt na dom 520 000 zł z ratą ok. 2100 zł przy obecnych stopach procentowych to bezpieczna decyzja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #finanse #banki #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60d1825baee6da000a9a72ec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 32
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Ja ubiegam się właśnie o kredyt z ratą około 20% dochodów netto i też jestem obsrany.
Nic nie mogę na to poradzić. Wydaję mi się, że to przez kilkaset tysięcy złotych zadłużenia. Nieważne jaka rata xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jak kupujesz gotowy dom to tak.
Jesli chcesz się teraz budować to nie wiem czy to dobry pomysł.
Duze ceny materiałów ktore ida jeszcze do góry
Zanim się wybudujesz to minie 1-2lata (bedzie ciezko)
No i za rok lub 2 rata kredytu bedzie nie 2k a 3k lub 4k jak kolega wspomniał wyżej ;)

Z 2 strony taniej moze juz nie być...
  • Odpowiedz
@budyn: Dokładnie, mam tako samo. Ja 25% dochodów netto i jestem obsrany tym, że będę miał takie zobowiązania.
Jedyne kredyty jakie miałem / mam to akcje typu iphone 1500 zł w gotówce i drugie tyle na 10-12 rat spłacanych przed terminem czy telewizor.... I jestem przestraszony płacąc -~110 zł raty xd
  • Odpowiedz
Ja ubiegam się właśnie o kredyt z ratą około 20% dochodów netto i też jestem obsrany.

Nic nie mogę na to poradzić.


@budyn: @emasele: piąteczka chłopaki, u mnie kredyt i opłaty to też będzie jakieś 20% dochodów i tak samo jestem obsrana xD

Ludzie umieja po 50-70% swoich dochodow przeznaczyc na wynajem mieszkania


@KromkaMistrz: nie znam takich ludzi ale jeżeli istnieją to są dzbanami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@michal0110: ryzyko zawsze jest, spójrz np. na cdprojekt i cyberpunk w listopadzie 2020 uwierzyłbyś, że tak to się potoczy? Wyceny giełdowe nie brały tego pod uwagę. Dlaczego tu ma być inaczej? Tu jest jakieś ryzyko, że w przeciągu kilku lat stopy % pójdą w górę i to trzeba brać pod uwagę w swoich wyliczeniach. Tak samo jak e.w strata pracy na kilka mc jak i e.w podwyżki wynagrodzenia.
  • Odpowiedz
@emasele: nie ma co się bać kredytów hipotecznych, mieszkanie w razie W możesz sprzedać i spłacić kredyt. W polsce to jest zawsze lepsza opcja, niż wynajmować, bo mamy chory stosunek cen wynajmu do zarobków. W DE w większości miejsc masz droższe mieszkania do kupna, a tańsze do wynajmu. w np. takim Kassel miasto 200k mieszkańców w środkowych niemczech mieszkanie 2p 70m2 w sensownej lokalizacji masz już do wynajęcia warm miete, czyli
  • Odpowiedz