Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, nie róbcie dzieci jeżeli nie będzie was stać na zapewnienie mu podstawowych potrzeb do których należą:
- oddzielny pokój
- własny komputer
- ubrania przez które nie będzie wyśmiewany przez rówieśników
- smartfon
- płatne zajęcia pozalekcyjne umożliwiające mu rozwój
- kurs na prawo jazdy
- nie starszy niż 5 letni samochód segmentu B lub C na osiemnastkę
- utrzymywanie go w czasie studiów
- 50% wkładu własnego do co najmniej 70m2 mieszkania w mieście wojewódzkim

Jeżeli nie stać was na powyższe minimum to proszę was odpuścicie płodzenie potomka i nie skazujcie kolejnego istnienia na tyranie jak robak od 16 roku życia a następnie zadłużanie się i nabijanie kabzy bankom przez 30 lat.

#demografia #takaprawda #bekazpisu #rodzina #dzieci #rodzice #bieda
  • 126
  • Odpowiedz
- 50% wkładu własnego do co najmniej 70m2 mieszkania w mieście wojewódzkim


no ładnie, możliwość płodzenia potomstwa zostawiłeś tylko lekarzom i prawnikom
  • Odpowiedz
nie znasz mojej rodziny więc nie masz prawa się wypowiadać w tym temacie.


@Wsciekle_piesci_meza: mam prawo wypowiadać się na każdy temat.

ŻĄDANIE pieniędzy od rodziców kiedy jesteś zdolny do pracy w czasie studiów to skandal.


@Wsciekle_piesci_meza: Nieudzielanie dziecku wsparcia i pomocy (także finansowej) w czasie jego edukacji to jest prawdziwy skandal. Domaganie się pomocy od osób które sprowadziły człowieka na ten świat jest normalne a nie skandaliczne. Jeżeli rodzic nie
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: o przepraszam auto mam 15 letnie ale go nie zmienię, jest dobre a dokładać 50k na coś nowszego żeby zaraz padło to dziękuję postoje. Programista15k niestety nie jestem, swojego biznesu też nie mam. Nikomu też nic nie ukradłem. Na prawko sam zarobiłem, sprzątając stare stodoły i ogarniając obok nich. Na kompa sam zarobiłem pracując już w szkole średniej. Nie mam żalu że rodzice mi nie kupili, ale pracowali jak to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcinpodlas8: Ja piehdole. Co tu się odwala w tym poscie, każdy obiektywnie chciałby mieć rodziców którzy zapewnia mu taki start jeśli nie w 100% to chociaż w 80%. A próbują ci wmówić że jesteś trollem chorym na łeb xD dramat. Ja rozumiem że każdy jest inny I nie wszyscy mają duże potrzeby, ja żyłem jak robak I miałem pieniądze tylko na jedzenie I sporadycznie w porównaniu do rówieśników jakieś ubrania. Dopiero
  • Odpowiedz
Głupoty typu jak nie masz 200k na koncie i 3 mieszkań to nie rozmnarzaj


@Bronek55: Lepsze to niż głupoty typu "wystarczy że dom będzie wypełniony miłością xD"

obiektywnie chciałby mieć rodziców którzy zapewnia mu taki start jeśli nie w 100% to chociaż w 80%. A próbują ci wmówić że jesteś trollem chorym na łeb xD


@Meybah: Bo ludzie wychowywali się w gównianych warunkach i mają syndrom wyparcia że to było
  • Odpowiedz
jesteś pieprzonym materialistą.


@Bronek55: no tak bo przecież pieniądze nie mają znaczenia. To właśnie dlatego ludzie poświęcają grubo ponad połowę czasu gdy nie śpią na to aby je zdobywać.

Bogaty bardziej kocha swoje dzieci bo na 18 kupi im nowy samochód?


@Bronek55: A co to ma za znaczenie czy bardziej kocha. Samą miłością nie nakarmisz dziecka, nie zapewnisz mu godnego bytu ani startu w życie. Skończmy z tym #!$%@? mitem
  • Odpowiedz
edit: jeszcze dopowiem żeby nie było. Dziecko trzeba kochać to oczywiste i nie mówię żę to nie jest ważne. Chodzi mi o to że to po prostu za mało.


@marcinpodlas8: ok, samo kochanie dziecka to za mało, ale 5 letni samochód czy mieszkanie w wojewódzkim mieście jest gruba przesadą.
  • Odpowiedz
ale 5 letni samochód czy mieszkanie w wojewódzkim mieście jest gruba przesadą.


@Bronek55: Nie wydaje mi się. Wielu moich kolegów zostało tak wyposażonych przez swoich rodziców i żyje im się po prostu lepiej. Szybciej mogli wyjść na swoje i budować dobrobyt dla swoich dzieci. A na przykład ja czy inni koledzy którzy nic nie dostali cały czas musimy się szarpać z własnymi zobowiązaniami zanim zaczniemy pracować na dobrobyt swoich potomków. I
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: to teraz powiedz to swojemu tacie, ze ktoś ma lepiej i dlaczego się na Ciebie zgodził, mógł utopić w rzece. Powinien soczystego liści wypłacić. Po części ciebie rozumiem, jak patole robią 6 dzieci i nie ma w co ubrać, dać jeść, bo bóg dał to będziemy mieli jeszcze 10. Ale grubo przesadziłeś, że rodzice jak by muszą zapewnić dobrobyt. Po prostu dupa Ciebie piecze, że koledzy mają a ty nie
  • Odpowiedz
mógł utopić w rzece.


@Bronek55: nie uzewnętrzniaj tutaj swoich fantazji o topieniu dzieci bo są co najmniej dziwne.


Powinien soczystego liści wypłacić.


@Bronek55: To że ciebie stary bił to nie znaczy że to jest normalne

Ale grubo przesadziłeś, że rodzice jak by muszą zapewnić dobrobyt.


@Bronek55: A co muszą? Nasmażyć kapusty na świńskim łbie i kupić tornister do szkoły?

Po prostu dupa Ciebie piecze, że koledzy mają a ty
  • Odpowiedz
a mnie z jakiego powodu?


@Bronek55: Jak by cie nie piekła to byś się tyle nie uzewnętrzniał pod tym "wysrywem".

Świat jest nie sprawiedliwy im wcześniej to zrozumiesz to będziesz zdrowszy


@Bronek55: Rozumiem to doskonale. Nie znaczy to że nie można na to narzekać

Ale życzę Ci spełnienia wszystkich twoich założeń.


@Bronek55: vice versa
  • Odpowiedz
ale reszta to xD


@Reaamu: że samochód i mieszkanie wywołuje u niektórych szok to jeszcze rozumiem. Nigdy jednak nie pojmę dlaczego utrzymywanie swojego dziecka w czasie edukacji jest dla polaków abstrakcją.
  • Odpowiedz
nie widze problemu


@Reaamu: a przed chwilą

ale reszta to xD


@Reaamu: (_ )

Jeśli chodzi na studnia dzienne...


No jest to domyślny sposób studiowania zaraz po liceum więc jaki był sens doprecyzowania tego we wpisie. #!$%@? nie rozdzielajcie już włosa na czworo.
  • Odpowiedz