Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie, jestem #!$%@? grubasem i odchudzam się i regularnie trenuję od miesiąca, aktualnie zrzuciłem 5kg i ważę 130kg przy 2m wzrostu. Natomiast nurtuje mnie jedno pytanie, docelowo chcę schudnąć i robić masę mięśniową i tu się pojawia pytanie czy da się jakoś zrobić skrót? Tzn spalać tłuszcz i jednocześnie zastępować to mięśniami? Czy może jednak się tak nie da i najpierw muszę się stać sczypiorem i potem dopiero iść na masę?
#silownia #mirkokoksy #odchudzanie
  • 8
@mikorys: będąc początkującym ulańcem, przy odpowiednio wysokiej podaży białka i poprawnie ułożonym planie w treningu siłowym, podczas redukcji fatu zbudujesz wystarczającą ilość mięśni, żeby wyglądać w miarę fajnie, kiedy ten tłuszcz już zniknie.
Natomiast jeśli aktywność na siłowni liczysz w minutach a nie w seriach, nie zwiększasz co tydzień intensywności lub objętości treningowej i ogółem nie realizujesz sensownego planu tylko machasz sobie ciężarkami i maszynami, to po prostu schudniesz, ale nie
@Arkos12: pozwól, że się trochę przyczepie co do tej ilości białka. Sam widzisz, że ilość jest podejrzanie duża... Generalnie, to dla ogółu 2g białka na kilogram masy ciała styknie, ale dokładniejsze jest przeliczenie na kilogram beztłuszczowej masy ciała i wtedy liczymy 3-5g białka. Takim samym sposobem ulaniec 140-150 kg przy wzroście 180cm powinien również jeść niby do 300g białka, a więc na poziomie kulturystycznym, co z oczywistych powodów jest nonsensem.
Reasumując,