Wpis z mikrobloga

Hej, rozpaczałem w ogrodzie mała budowę i po wylaniu płyty nadszedł moment na murowanie paru niedużych ścian z cegły. I tu pojawia się problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) kupiłem gotową zaprawę murarską PSB, wymieszałem tak jak było w instrukcji na opakowaniu. Wymurowałem niecałe dwa poziomy z cegły na próbę. Dzisiaj poszedłem sprawdzić wynik, niestety po chwyceniu z niedużą siłą cegły z nowego murku, odeszła ona od zaprawy. Potem lekko stuknąłem w zaprawę i odszedł cały placek wielkości cegły która na nim była, byłem w stanie go przełamać w rękach. Zaprawa nie trzyma się ani cegły ani betonu. Co może być przyczyną, jakieś pomysły?

#budujzwykopem #budownictwo #budowlanka
  • 8
@Chrystus
@lobo
Zaprawa w workach wyglądała ok, nie jest też przeterminowana. Cegły przed murowaniem zanurzyłem w wodzie żeby nie piły zbyt szybko wody z zaprawy. Ostatnie kładłem już wieczorem, więc raczej nie za szybko wyschło.
@Chrystus trzymałem je w pojemniku z wodą, potem wyciągnąłem na chwilę przed murowaniem. Ale jeśli temperatura mogła być powodem, to aż taki ma wpływ na zaprawę? By wygląda jakby w ogóle nie działała :/
@k0ndzi0: Trudno mi powiedzieć, Nie byłem tam, nie widziałem. Wiem, że czasami nawet przez kilka dni polewa się wodą twardniejącą zaprawę.
Niestety pogoda nie nadaje się do takich prac. Ale od wtorku ma być już lepiej.
@k0ndzi0: zaprawa łapie w pelnym stanie przez tydzień. Dodatkowo zadzialales na nia siłą, do ktorej nie jest przystosowana - ciagniecie, a nie sciskanie. Reszte przyczyn juz masz podanych :)