Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki z #podlasie. Planuję nadłożyć drogi i odwiedzić Wasz rejon w lecie i chciałbym poznać Waszą opinię, co powinienem odwiedzić aby poczuć i zobaczyć sielskie Podlasie z filmów i zdjęć (i chodzi mi raczej o serię U Pana Boga... a nie Pokłosie xD). Będę miał jakieś półtora dnia z noclegiem w #bialystok. Dzięki za sugestie!
  • 12
@KanapkaPL: będę jechał z Mazur, więc wstępnie mam w planie zajechać do Kruszynian i do Supraśla w drodze do Białegostoku. Na drugi dzień Tykocin i dalej S8 do domu. Jeśli te punkty są przereklamowane albo znacie po drodze jakieś mniej oczywiste miejsca, to chętnie wezmę to pod uwagę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@metaforyczny_kierowca: możesz jeszcze zachaczyc o górę strękową, lody w Sokółce w Starej Szkole, kładka długa luka, kładki w Śliwnie (jak jedziecie z dzieciakami to im się powinny mieć sporo zabawy na kładkach), kładka wyżary, góra Świętej Anny. Więcej na szybko mi do głowy nie przychodzi co miałbyś w miarę po drodze
@metaforyczny_kierowca: Kruszyniany, Supraśl i Tykocin to tłumy ludzi w sezonie. Na drodze do Suprasla masz dwie mniej popularne miejscówki które skupiają się na przyrodzie: Silvarium w Poczopku oraz Arboretum w Kopnej Górze. Obczaj do tego Carską Drogę w Biebrzanskim PN. A jeśli chcesz zobaczyć drewniane chatki z okiennicami to Królowy Most, Waliły, Gródek ewentualnie idź na spacer na Bojary w Białymstoku.
@metaforyczny_kierowca: Ziołowy Zakątek, miejscowość Koryciny, pow. Siemiatycze. Ok 100 km drogi od Bialegostoku naprawdę dobrą drogą.
www.ziolowyzakatek.pl
Polecam Ci tam zajrzeć jeżeli jedziesz z rodziną. W skrócie natura, sielskość, takie podlasie o którym piszesz, ale w przyjemnym, prywatnym wydaniu. Zjesz, odpoczniesz, pochillujesz i pozwiedzasz okolice wynajętym rowerem, wieczorem wódeczka, basen, jackuzi w ogrodzie botanicznym, nocleg na miejscu. W sumie swoją drogą to i politycy z roznych stron nie raz bywali tu