Wpis z mikrobloga

Zamiast przeglądu drożyzny przyjrzymy sie dzisiaj niemieckiemu rynkowi pracy.

Bezdzietny kasjer/kasjerka wzieci "z ulicy" na 1 "najgorszej" klasie podatkowej mogą liczyć ok 2000€ brutto samej podstawy na start. Daje nam to 1435€ netto czyli 6150zł samej podstawy bez dodatków! Do tego dochodza inne bonusy:

- premia
- dodatkowo platne nadgodziny
- 6 tygodni platnego urlopu
- zwrot kosztów dojazdow do pracy
Itd.

To jeden przyklad na najniżej opłacanym stanowisku jakim jest kasjer w markecie. Kilka innych przykładów miesięcznego wynagrodzenia dla specjalistow w mojej okolicy znajdziecie w komentarzu.

#niemcy #pracbaza #pierwszapraca vs #polska
f.....k - Zamiast przeglądu drożyzny przyjrzymy sie dzisiaj niemieckiemu rynkowi prac...

źródło: comment_1624186378iZXN7cwQNKZJOOlMCiVsM1.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Daje nam to 1435€ netto czyli 6150zł


@fajnypierozek: I co to niby pokazuje? Zestaw tę wartość netto z tamtejszymi kosztami życia tj. co najmniej wynajmem mieszkania, kosztami auta + prędkością akumulacji kapitału w formie oszczędności, a potem wkładu na hipotekę.
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: Ty tak na serio czy trollujesz? XD co ma jakiś wkład w hipotekę do wysokości wypłaty na najniżej opłacanym stanowisku? Jesteście biedakami Europy i żadne odwracanie kota ogonem tego nie zmieni
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: Wykazuję, że rzucanie takimi wartościami, a już w ogóle przeliczanie na złotego (WTF xD) nic nie daje, jeśli nie odnosi się zarobków danej waluty DO KOSZTÓW ŻYCIA W KRAJU, GDZIE SIĘ TE ZAROBKI OTRZYMUJE.
A za chamotę na czarnolisto lecisz.
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: OK, to mały eksperyment. Nie liczymy NIC kompletnie nic ok? Czyli że zarabiasz tyle i mieszkasz z rodzicami którzy za resztę płacą, media, jedzenie, wszystko, 100% dla Ciebie.

Wchodzimy na amazon.de, szukamy rtx 3070,
Pierwszy wynik z brzegu 1253€, zostaje jeszcze 182€

A teraz przyjmijmy medianę bo minimalna w polsce to w ogóle nic
  • Odpowiedz
Wykazuję, że rzucanie takimi wartościami, a już w ogóle przeliczanie na złotego (WTF xD) nic nie daje, jeśli nie odnosi się zarobków danej waluty DO KOSZTÓW ŻYCIA W KRAJU, GDZIE SIĘ TE ZAROBKI OTRZYMUJE.

A za chamotę na czarnolisto lecisz.

@pumpkinguy: Napisz mi polaku jakie są koszty życia w DE bo zaraz nie wyrobie ze śmiechu XD od lat tu żyje, korzystam ze wszystkiego, znam wszystkie koszta. Dawaj, zobaczymy czy ogarniasz
  • Odpowiedz
Czyli że zarabiasz tyle i mieszkasz z rodzicami którzy za resztę płacą, media, jedzenie, wszystko, 100% dla Ciebie.


@Jasak: Kolejny. Dlaczego w każdym pytaniu o zestawienie kosztów życia 90% wykopków podaje elektronikę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nadal podtrzymuję swoje zapytanie z pierwszego mojego posta.
  • Odpowiedz
Kolejny. Dlaczego w każdym pytaniu o zestawienie kosztów życia 90 ykopków podaje elektronikę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nadal podtrzymuję swoje zapytanie z pierwszego mojego pos

@pumpkinguy: nadal nie napisałeś o tych kosztach życia o które prosiłem. Omijasz temat. To znaczy ze nie masz żadnej wiedzy i piszesz bzdury. Każdy mądry wie ze w DE nie ma żadnych wysokich kosztów. Nieliczni by nie zwariować z rozpaczy żyją
  • Odpowiedz
@Jasak: i jeszcze się doczepie na chwile. W DE można pracować od 16 roku życia wiec mieszkając ze starymi w dniu 17 urodzin masz najnowszy sprzęt na chacie bez problemu pracując w najsłabiej płatnej robocie. Mając 20 lat jeździsz nawet autem z salonu.
  • Odpowiedz
Mając 20 lat jeździsz nawet autem z salonu.


@Janusz_z_Rivii: ciekawe to jest właśnie, że niby Niemiec zarabia w niecały nawet rok na nowy samochód (zarabiając minimalną - pomińmy wszystkie inne wydatki), kiedy przeciętny Polak musi na takie samo auto z salonu tyrać ponad 2 lata zarabiając znacznie więcej niż minimum...

Mimo to jeżdżąc po ulicach w DE jakoś nie miałem wrażenia, że większość aut jest nowych - raczej większość to
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan:

Ja mam wrażenie, że dla Niemców ważniejsze jest żeby pojechać na fajne wakacje 2 razy w roku, korzystać z rozrywek na mieście, dbać o zdrowie i wygląd (każdy kto twierdzi, że Niemki są brzydkie naoglądał się za dużo TVP) a nie szpanować przed somsiadem nowym mercem bo na nikim nie robi to wrażenia
  • Odpowiedz
@Korfanty39: No inna jest mentalność na pewno w Niemczech. Tak samo z posiadaniem mieszkania - tam mało kto sobie wypruwa flaki i zadłuża się na całe życie, żeby mieć własne mieszkanie ¯\_(ツ)_/¯. W Polsce jak nie mieszkasz w swoim mieszkaniu to jesteś:
- albo przegryw, bo trzeba mieszkać z rodzicami
- albo frajer bo koszt wynajmu nieraz jest wyższy od raty kredytu

( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@pumpkinguy na relaksie. Porównywałem już w innym wpisie koszta życia droższego od Niemiec UK do Polski. Imho jak nie pracujesz zdalnie albo na wysoko wykwalifikowanym stanowisku, to w Polsce często nie opłaca się pracować.
  • Odpowiedz