Wpis z mikrobloga

Zamiast przeglądu drożyzny przyjrzymy sie dzisiaj niemieckiemu rynkowi pracy.

Bezdzietny kasjer/kasjerka wzieci "z ulicy" na 1 "najgorszej" klasie podatkowej mogą liczyć ok 2000€ brutto samej podstawy na start. Daje nam to 1435€ netto czyli 6150zł samej podstawy bez dodatków! Do tego dochodza inne bonusy:

- premia
- dodatkowo platne nadgodziny
- 6 tygodni platnego urlopu
- zwrot kosztów dojazdow do pracy
Itd.

To jeden przyklad na najniżej opłacanym stanowisku jakim jest kasjer w markecie. Kilka innych przykładów miesięcznego wynagrodzenia dla specjalistow w mojej okolicy znajdziecie w komentarzu.

#niemcy #pracbaza #pierwszapraca vs #polska
f.....k - Zamiast przeglądu drożyzny przyjrzymy sie dzisiaj niemieckiemu rynkowi prac...

źródło: comment_1624186378iZXN7cwQNKZJOOlMCiVsM1.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajnypierozek: z całym szacunkiem, ale najgorsza to jest klasa VI - przez opóźnienie w burgeramt (wiadomo jak to z terminami bywa) 6 w stosunku do 1 zabierali mi jakieś 300 euro co miesiąc.

Co do reszty się zgodzę
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potem wróciłem do PL i taka rozkmina mnie wzięła bo tutaj miałem wrażenie, że prawie co drugie auto to nówka sztuka ( ͡ ͜ʖ ͡).

Skąd taki paradox?

@Wasz_Pan: W Polsce minimalną zarabiają chyba jedynie na papierze. Reszta idzie w kopercie w januszeksach, stąd różnica.
  • Odpowiedz
Jest sporo nowych aut (w sensie takich modelowo nowych) ale jakoś nie rzucają się w oczy. Potem wróciłem do PL i taka rozkmina mnie wzięła bo tutaj miałem wrażenie, że prawie co drugie auto to nówka sztuka


@Wasz_Pan: Leasing na firmę, powszechna "bogacka" akcja, jeśli ktoś prowadzi DG...
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: gościu jesteś dzbanem ponad dzbanami, masz tu ludzi, którzy mieszkali w tym k--------u zwanym Polską i wyprowadzili się do cywilizacji i mówią Ci, że się mylisz, w dupie byłeś, g---o widziałeś, a Ty dalej w zaparte idziesz. Wszyscy Ci powiedzą, że w Niemczech jest taniej lub tak samo jak tutaj, a za wypłatę pozwolisz sobie praktycznie wszędzie na o wiele więcej. Skończ robić z siebie błazna, miej trochę szacunku
  • Odpowiedz
Wolę zarabiać te marne 30% więcej, ale mieć do tego działająca służbę zdrowia, infrastrukturę i normalniejszych ludzi wokół ¯_(ツ)_/¯


@Kresse: Haha tak myślisz. Są jeszcze inne elementy tej układanki. Znam laskę co wyprowadziła się do Szwajcarii. Super kasa świetna infrastruktura. Zdjęcia okolicy? Przyroda jak z katalogu. Ociekało bogactwem.
Wróciła po pół roku. Nie czuła przynależności. Brakowało jej ludzi, których tu znała.
Więc jak ty dla samej infrastruktury mając praktycznie ten
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: No to szkoda koleżanki. Ja bym się nie zdziwił, bo mieszkam tu od kilku lat i nigdy nie żałowałem tej decyzji. Moi znajomi to w międzyczasie w większości Niemcy i do tej pory nigdy nie traktowano mnie gorzej ze względu na pochodzenie. Czasami najwyżej są heheszki z 2 wojny światowej, ale mi to nie przeszkadza, bo sam lubię się pośmiać z tego k--------a ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: “Ooo bo koszty zycia sa wyzsze niz u nas to wiecej zarabiajo” najgorsze tlumaczenie polskiej biedaty. Polacy sa poprostu ruchani w zad na kazdym kroku, a takie gadanie to szukanie usprawiedliwienia.

Pozdrowienia z UK
  • Odpowiedz
Są znacznie wyższe? Niech cię wykop nie zwiedzie, że koszty życia są podobne. Bo nie są


@masz_fajne_donice: kolego ja 11 lat na emigracji w DE xD Ty mi tu mapek i tabelek z internetu nie pokazuj tylko poszukaj na moim profilu wpisów z cenami ktore staram sie publikować co niedzielę.
  • Odpowiedz