Wpis z mikrobloga

Graliście w Santorini? Wczoraj pierwszy raz grałem z różową i mam kilka wątpliwości w interpretacji instrukcji - czy mogli byście objaśnić?

1. Karty boskich mocy. Działają raz na turę czy cały czas na grę? Jeśli przez cały czas to znaczy np. mając Demeter po każdym ruchu stawiasz dwa klocki.

2. Karta z postacią Pan (Win Condition: You also win if your Worker moves down two or more levels.). Czyli co, jeśli posiadacz karty znajdzie się na drugim bloku i z niego zejdzie to wygrywa? Przecież to będzie trwało chwilę...

3. W grze dwuosobowej karty boskich mocy losujecie, czy wybieracie?

4. Wybrana Karta boskich mocy - towarzyszy nam przez całą grę czy można zmienić?

#grybezpradu #gryplanszowe #santorini
Panda1112 - Graliście w Santorini? Wczoraj pierwszy raz grałem z różową i mam kilka w...

źródło: comment_1624173538RJGzVuFAqupfcK9iw79gBK.jpg

Pobierz
  • 6
@Panda1112 1. Karty obowiązują przez całą grę i musisz się ruszać cały czas tak jak Bóg karze, wcale nie jest tak łatwo wygrać jeśli przeciwnik dopasuje pod to gre. Polecam grać z Bogami jest o wiele ciekawiej. 3. W grze dwuosobowej, jeden gracz wybiera dwie karty, za to ten drugi wybiera kartę jako pierwszy. Dlatego pierwszy musi wziąć Bogów o podobnej mocy, bo inaczej drugi gracz weźmie lepszego. 4. Wybranym Bogiem grasz
@Kylphi: dzięki za wersję PL :-))) Zaraz sobie ogarnę.

@Szczaf: dzięki

@molcin: dzięki bardzo za tyle szczegółów! A co do kart bogów to czy dobrze zrozumiałem - że w grze dwuosobowej można korzystać ze wszystkich kart (ewentualnie ograniczając się do bogów podstawowych lub zaawansowanych). Ale potencjalnie każdą kartą boga można grać nie?
@molcin: I w sumie to jeszcze jedno pytanie :-))) Często jest mowa o "liniach" w grze. Np:

"Bogini przemocy
Przygotowanie: najpierw umieść na planszy swoich Murarzy. Twoi Murarze muszą znajdować się
polach przy brzegach planszy.

Twój ruch (faza przesuwania): jeśli Twój Murarz przesuwa się na pole, za którym w tej samej linii znajduje się figurka przeciwnika (może znajdować sięna dowolnej wysokości), zostaje ona usunięta z gry."

lub tu:

"Potwór z głową