Wpis z mikrobloga

@blinxdxb: NIE OGRANICZAJĄ Transmisji. Przecież nawet Pan Lamza już na Youtube, w neutralny sposób opowiedział o koronawirusie rok temu i jasno mówił że nie ma ograniczania transmisji bo szczepionka nie ma wpływu na obecność wirusa w układzie oddechowym.


@Bigbluee: no tak, bo to że organizm zwalcza wirusa zamiast go namnażać, a dodatkowo osoba która zetknęła się z wirusem normalnie funkcjonuje zamiast kichać i prychać to zupełnie bez znaczenia jest... (
  • Odpowiedz
@enron: udowodnione jest od dawna, potwierdzone badaniami, że ograniczaja transmisję i jednym z powodów jest to co napisałeś, ale szury wyciągają z dupy niepotwierdzone niczym argumenty, ciężko dyskutować z nimi.
  • Odpowiedz
jak tam szurku?


@blinxdxb: ja nie jestem antyszczepionkowy, ale właśnie na tym polega szurstwo, że takie UK ma zaszczepioną większosć populacji, a na takim Wembley było nieco ponad 10k kibiców. Na pojedynku drużyn z tej samej wyspy. Szczepią się najszybciej w Europie i #!$%@? z tego jest.
  • Odpowiedz
@JimNH777: u mnie prawie cały kraj jest zaszczepiony a zarażenia nie spadają :) ale to dlatego, że część szczepionek niestety nie jest tak dobra w ograniczaniu transmisji (mimo, że są wysoko skuteczne w ograniczaniu hospitalizacji i śmierci). U nas np większość potwierdzonych przypadków jest z emiratu, który szczepił sinopharm i astra, teraz cały kraj dostaje boostery Pfizera i moderny właśnie dla tych, którzy się szczepili innymi szczepionkami. Stąd te ograniczenia. MRNA
  • Odpowiedz
szczepionki ograniczaja transmisję, a nawet jak ktoś się zarazi to nie będzie musiał być hospitalizowany ani nie umrze.


@blinxdxb: czyli moge chodzic bez maski jak sie zaszczepilem? nie, nie moge.
  • Odpowiedz
MRNA okazały się być najlepszymi szczepionkami i im szybciej zaszczepimy większość populacji tym szybciej pozbędziemy się wirusa.


@blinxdxb: wcale sie nie okazaly: Netanjahu juz mowil ze bedzie potrzeba dwoch dawek szczepionek mrna co rok. Merkel mowi o dawkach przypominajacych na jesien. te 95% skutecznosci to sobie sam pfizer wystawil. prawdziwa skutecznosc jest znacznie nizsza.
  • Odpowiedz
rozumiesz po co są maski?


@blinxdxb: no po co? chyba tylko do przypominania ze pandemia trwa. dlaczego zaszczepieni nagle nie musza nosic na stadionie a ja w sklepie (gdzie nie ma tlumow w ogole) musze?
  • Odpowiedz
@czakabakir: a stadion znajduje się w sklepie? W zamknietym pomieszczeniu? Różne kraje róż ie podchodzą do pandemi, mnie kompletnie nie interesuje co się dzieje w Polsce czy w Europie. Jedyne dzięki czemu powstrzymamy wirusa to szczepienia na dużą skalę, wtedy rządy nie będą musiały wymyślać kolejnych obostrzen.
  • Odpowiedz