via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
24 lata temu, dokładnie 18 czerwca 1997 Widzew Łódź pokonał Legię Warszawa 3:2 i zapewnił sobie czwarte w swej historii mistrzostwo Polski.

Widzew wówczas sprzątnął mistrzostwo Legii dosłownie sprzed nosa. Łódzki klub przegrywał 0:2 do 88 minuty, a później strzelił trzy gole. W 88 min. do bramki trafił Sławomir Majak, w 90 min. Dariusz Gęsior i Andrzej Michalczuk. Do dziś niektórzy uważają, że mecz był ustawiony (dokładny opis meczu znajdziecie na portalu Legii.

#kalendarium #widzew #legia #pilkanozna #mecz
Pobierz Oline - 24 lata temu, dokładnie 18 czerwca 1997 Widzew Łódź pokonał Legię Warszawa 3:...
  • 10
@Oline: O ile mi dobrze wiadomo, to było dokładnie tak jak @PeterGosling: mówi. Plotki raczej dotyczą meczu rozegranego rok wcześniej, który również decydował o mistrzostwie i Legia również przegrała na Łazienkowskiej z Widzewem 1:2, również prowadząc 1:0 jeszcze na jakieś 25 minut przed końcem.

Piękne czasy, kiedy liga budziła jeszcze jakieś emocje, a kluby nie były popychadłem w europejskich pucharach.
@Oline: mecz nie był ustawiony, bo dlaczego miałby być? Łapówka musiałaby być większa niż premia za MP i ew. premia za LM, a to by się widzewowi nie opłacało.
Do porażki doprowadziły dwie rzeczy: pierwsza to dekoncentracja piłkarzy Legii w czasie opatrywania kontuzji sędziego (piłkarze chodzili i piątki zbijali xd), a druga to fatalne decyzje trenera Jabłońskiego, który zdjął z boiska obu napastników - Mięciela i Kucharskiego, efekty był taki, że
  • 0
@PeterGosling: @rooger: @Kid_A: @czlapka:

Ale macie pamięć, podziwiam. Prawdziwi kibice. A propos "ustawki":

Ryszard Staniek udzielił "Przeglądowi Sportowemu" kontrowersyjnego wywiadu. Srebrny medalista igrzysk z Barcelony stwierdził, że historyczny pojedynek był jednym wielkim przekrętem. - Mam prawie pewność. Pojawiła się wtedy pewna kwota. Byłem kapitanem, wiem, że padła propozycja, 200 tysięcy marek. Powiedziałem, że mnie to nie interesuje, bo chcę mistrza zrobić. Mam duże wątpliwość, czy ten mecz był