Wpis z mikrobloga

Czyżby koniec pompowania, czy tylko wakacyjny sezonowy spadek?
"W ośmiu analizowanych w raporcie GetHome.pl miastach w maju sprzedano 4661 mieszkań, o 12 proc. mniej niż w kwietniu. Wynik ten zaniża Wrocław, gdzie spadek sprzedaży wyniósł 48 proc. Mniej mieszkań sprzedano również w Poznaniu, a także w Krakowie i Gdańsku, gdzie trend ten utrzymuje się już drugi miesiąc z rzędu"
#nieruchomosci
  • 7
@schreder: @boruvva: szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzyć. Właśnie zdecydowalem sie na swoje M4 we Wrocławiu, więc jestem na bieżąco i cięzko mi znaleźć korelację. Większość inwestycji podnosiło ceny, ale mimo słyszałem o dzikim szale odnośnie zainteresowania. Moooże trzeba tutaj uwzględnić inną kwestię jaką jest ogarniczona ilość obecnie toczących się inwestycji, bo pośrednicy mówią o specjalnym wyhamowaniu z budowaniem nowych nieruchomości, żeby potem uderzyć jeszcze mocniej z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@macias0526: też tak średnio w to wierzę, bo aktualnie szukam czegoś. Jedyne co zauważyłem, to to że w niektórych inwestycjach wracają na do sprzedaży pojedyncze mieszkanie z rezerwacji. Też Wrocław
Przecież to wynik tego, że podaż przestała nadążać za popytem, tak wszystko schodzi. Na całą Warszawę w ofercie na pierwotnym jest raptem 8 tys mieszkań.


@kiedysniebylembordo:

https://www.morizon.pl/mieszkania/warszawa/?ps%5Bbuild_year_from%5D=2020&ps%5Bbuild_year_to%5D=2022&ps%5Bmarket_type%5D%5B0%5D=2

850 nowych mieszkań w Warszawie (rok budowy 2020-2021) na serwisie Morizon wystwaione jako rynek wtórny.
Czyli rynek pierwotny pchany przez agencje i pośredników, i cyk tak się robi statystyki i kreuje niedobór na rynku pierwotnym xDDDD