Wpis z mikrobloga

24/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie między Zachodem a Wschodem. Polska to Kraina Spermiarzy i Księżniczek i jest to wpisane w ustawodawstwo.

Przez 33 lata pracy kobieta przelewa do ubezpieczyciela społecznego łącznie około 303 tys. zł (33 lata razy 12 miesięcy razy 765 zł), a mężczyzna przez 37 lat - 399 tys. zł. Mamy więc 96 tys. zł różnicy na niekorzyść mężczyzn.

Jeśli przeliczyć to na konkretne kwoty wypłat, to panowie dostają łącznie średnio 345 tys. zł emerytur w ciągu swojego życia, a panie 450 tys. zł. Mężczyzna dostanie więc około 54 tys. zł mniej niż wpłacił, a kobieta 147 tys. zł więcej niż wpłaciła.

https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/system-emerytalny-emerytury-kobiet-emerytury,160,0,2400160.html

#dyskryminacjamezczyzn
#nieczekam107lat
#pieklokobiet
#pieklomezczyzn
#rownouprawnienie
tag do czarnolistowania: #dyskryminacjaemerytalna
Pobierz
źródło: comment_1623911319niGxpwhwbjBsmCAcc6Z0qm.jpg
  • 26
@Ogau: no dokładnie. Ale jako kobieta nierodzaca dostarczę państwu tyle kasy ile przeciętny facet, albo i więcej. Czy to znaczy, że ktoś mi zwróci ta kasę, której bym normalnie nie wpłaciła gdybym ciagle była w ciąży?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: nie no serio pytam. Skoro wy się tak tu oburzacie, że kobiety szybciej idą na emeryturę i zgarną więcej kasy, a mniej wpłaca, to też powinniście brać pod uwagę kobiety rodzące vs. Nierodzace. Przecież czasami to jest minus 10-15, a czasem całe życie bo ``kobita w ogóle nie pracuje tylko facet w rodzinie. A te co mają dużo dzieci dostają i tak emeryturę.
@little_muffin: kobieta ma wybór. Robi bachory, nie rozwija się przez x lat i jej pensja przez to jest niższa (w porównaniu do potencjalnej pensji, gdy poświęci się karierze), a co za tym idzie emerytura też jest niższa. A jak nie pracuje w ogóle to jeszcze niższa.

Facet tego wyboru nie ma.
@little_muffin: wiesz dlaczego do emerytur kobiet się dopłaca, a mężczyzn rzadko. Wytłumaczę Ci.
Niższy wiek emerytalny i wymagany staż często powoduje, że kobieta otrzymuje emeryturę minimalną. Np. Kobieta wypracowała emeryturę na kwotę 800 zł państwo dopłaca do kwoty 1250 zł.
Po drugie tabele dalszego trwania życia nie są różnicowane ze względu na płeć, naturalnie kobiety, które zdecydowanie dłużej żyją pobierają świadczenie dłużej niż wynika to z wyliczeń.

Oczywiście są kobiety, które
@literacyfra123: dla mnie to to jest oczywiste co piszesz. Zatrudnisz 63-latke? Wątpię. ( ͡° ͜ʖ ͡°) kobiety po prostu niechętnie są zatrudniane po osiągnięciu wieku x. sama widziałam jak ostatnio jedna ekspedientkę zwolnili w osiedlowym sklepie, bo stara. A zostawili młodziaków co #!$%@? z paletami.( ͡° ͜ʖ ͡°) ja raczej będę krótko żyć z przepracowania więc pytam co z moimi pieniędzmi, wypłaca mi