Wpis z mikrobloga

  • 2
@Back_Space oba to seksizm. Jeśli ktoś postrzega drugiego człowieka tylko przez pryzmat jego atrakcyjności fizycznej to jest seksista. I działa to w obie strony.
  • Odpowiedz
Ona tak tylko napisała na początku, że stoi po stronie Grid Girls żeby się od niej odczepili, ale jeszcze w tym samym artykule (tylko niżej) już wyszedł z niej szur i napisała że to krytykuje xD


@Back_Space: Czytałeś cały artykuł, czy tylko te dwa fragmenty? Jeśli postrzegasz świat zero-jedynkowo, to faktycznie wypowiedź tej babki mogła tak być odebrana, ale w reszcie artykułu wyjaśnia o co jej chodzi.

Podsumowując: Stoi ona po
  • Odpowiedz
@Back_Space: Mem w dalszym ciągu trochę manipuluje, bo sugeruje, że Staśko żądała/popiera zwolnienie grid girls, podczas gdy wprost pisze, że nie powinno się ich zwalniać:

"Dziewczyny, które pracujecie jako hostessy, grid girls, cheerleaderki (sama byłam jedną z Was!) w reklamach – macie moje pełne wsparcie. A jeśli ktokolwiek wpadnie na pomysł odebrania Wam pracy za rzekomą walkę z „seksizmem” – będę po Waszej stronie. Macie prawo do stabilności pracy i godnego
  • Odpowiedz
@kmiocinio: widzę ze twój prawacki mozg nie ogarnia ze ludzie z lewicy nie stoją slepo za idolami (tak jak prawacy broniący korwina czy mentzena do ostatniej kropli krwi xD) tylko jak #!$%@?ą głupotę (ale taką głupotę głupotę a nie coś co się nie spodoba 15 letniemu konfederacie) to się od tych osób odwracają xD
  • Odpowiedz
Jaka hipokryzja? Przecież w swoim artykule wyjaśnia różnicę między jednym,a drugim:


@grzsci: Ale kogo obchodzą jej wyjaśnienia?

Bez względu na jej wyjaśnienia - nie ma w tym kontekście różnicy między jednym, a drugim. Przecież ja tak samo mogę jej wyjaśnienia sparafrazować i odwrócić tak - by wyszło że sexworking to nie seksizm, a Grid Girls to już seksizm.

Ona nic nie wyjaśniła, ona tylko odpowiednio dobrała słowa, tak by takie osoby
  • Odpowiedz
Mem w dalszym ciągu trochę manipuluje, bo sugeruje, że Staśko żądała/popiera zwolnienie grid girls, podczas gdy wprost pisze, że nie powinno się ich zwalniać


@mezosomy: Okej, tu się zgadzam.
  • Odpowiedz
  • 1
Bez względu na jej wyjaśnienia - nie ma w tym kontekście różnicy między jednym, a drugim.


@Back_Space Jest różnica, która została wyjaśniona w jej artykule. A jak Cię to nie obchodzi, to już Twój problem.
  • Odpowiedz
@grzsci: Nie, nie została wyjaśniona w jej artykule. Oczywiście że mnie to obchodzi (dlatego o tym piszę). Nie ma różnicy między sexworkerkami, a Grid Girls w kontekście seksizmu i uprzedmiotowienia kobiet. Jeśli uważasz, że jedno jest dobre, a drugie jest złe = jesteś hipokrytką. Bez względu na twoje tłumaczenia.

  • Odpowiedz
  • 2
Mem w dalszym ciągu trochę manipuluje, bo sugeruje, że Staśko żądała/popiera zwolnienie grid girls, podczas gdy wprost pisze, że nie powinno się ich zwalniać

Okej, tu się zgadzam


@Back_Space Szybko poszła zmiana zdania, bo trochę wcześniej sugerowałeś inne znaczenie mema, ale widocznie Twoje poglądy zależą od pory dnia xD

No właśnie. Oba to seksizm. A Maja widzi tylko w jedynym seksizm, a w innym nie. I o tym jest ten mem. O
  • Odpowiedz
Szybko poszła zmiana zdania, bo trochę wcześniej sugerowałeś inne znaczenie mema, ale widocznie Twoje poglądy zależą od pory dnia xD


@grzsci: Ale ty wiesz, że dojrzałość dyskusji opiera się na wsłuchiwaniu się w argumenty oponentów? Ale jak widać u was to działa na zasadzie "moja racja jest mojsza niż twojsza" xDDDD

Tak. Oba to seksizm. A Maja widzi tylko w jedynym seksizm, a w innym nie. I o tym jest ten
  • Odpowiedz