Wpis z mikrobloga

@bluberr: Jak szukałem pierwszego stażu w IT to większość firm wymagała przejścia etapu praktycznego w postaci jakiegoś zadania. Plus jest taki, że nawet jak zawalisz rozmowę kwalifikacyjną to można to zadanie wrzucić do CV jako kolejny ciekawy projekt, który masz na koncie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja tak zrobiłem i ułatwiło mi to późniejsze szukanie pracy po tym jak nie przeszedłem późniejszych dwóch rozmów. Wszystko zależy oczywiście
@bluberr: jeżeli nie pracujesz to tak z 2-3 dni. Jeżeli pracujesz to 1-1,5 tygodnia. Wliczając w to czas na ewentualne poznanie podstaw technologii bo mogą zażądać wykonania w czymś co będziesz pierwszy raz na oczy widzieć.

A odkąd przeszedłem rekrutację z live codingiem to jestem gorącym zwolennikiem tej metody. Nie należy się tego bać, jeżeli się gdzieś zatniesz to rekruter Ci pomoże, najważniejsze to mówić o tym co się robi, głośno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SyntaxError_: ale ja już kilka lat pracuje, szukam lepszej roboty więc udowadnianie im że umiem programować przez robienie całego projektu to chyba trochę pomyłka xD nie potrzebuje kolejnego projektu do portfolio ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Gandalf_Rudy: oczywiście że nie ()
@matwes: czyli jesteś w stanie poświęcić ponad 10h na zadanie rekrutacyjne? Zakładając że poświęcasz z 2h codziennie po robocie. Ja
@bluberr: A to wybacz xD. Jeżeli Ty już pracujesz jako junior/mid i szukasz nowego stanowiska, to to jest zupełnie inna sytuacja. Jak dla mnie czerwona lampka - traktują Cię jak stażystę co dopiero wchodzi na rynek i nie ma doświadczenia, więc trzeba przetestować go praktycznie. Nigdy takiego traktowania na junior/mid stanowiskach jeszcze nie widziałem.
ale ja już kilka lat pracuje, szukam lepszej roboty więc udowadnianie im że umiem programować przez robienie całego projektu to chyba trochę pomyłka xD nie potrzebuje kolejnego projektu do portfolio ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@bluberr: Gdzies czytałem, ze niektóre firmu to tak Januszują, ze wrzucają jako zadania rekrutacyjne, taski z pracy, wiec ja bym uważał :D. Sam ostanio przechodzilem rekrutacje i dostalem zadanie na 2-3h. To zalezy
@SyntaxError_: @bluberr: ewentualnie tworzą zupełnie nowy projekt od zera i chcą sprawdzić jak kandydat organizuje sobie wszystko.

Jak zmieniałem pracę w ubiegłym roku no to też wysłałem do jednej z firm CV, raczej mniej znana na naszym podwórku no i też dostałem zadanie domowe. A live coding miałem w bardziej znanej (outsourcing), gdzie wszystko zależy od tego do jakiego projektu trafisz, w dodatku jak już w tej firmie pracujesz to
tip top, z zachowaniem wszystkich możliwych zasad jakie istnieją przy pisaniu kodu (SOLID, KISS, DRY...), a w normalnej pracy i tak do jakiegoś shit codu zostaniesz wrzucona ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@matwes: No wlasnie to jest piękne. Na rozmowie do obecnej pracy, jako junior mialem takie maglowanie z c#, a w pracy moze 5% jezyka uzywam :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bluberr: jakbym był juniorem to bym pewnie i te 10h posiedział, ale teraz to już by mi się nie chciało i #!$%@? XD

Ale też kisne z tych programistów oburzonych, że "jak to tak kurła mam coś więcej robić niż 30min na rozmowie" xD niech #!$%@?ą, jak nie chcesz brać udziału w takiej rekrutacji to nie bierz - twoje prawo, mamy wolny rynek. Ja się nie dziwię firmom, że dają takie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bluberr: Gdzies czytałem, ze niektóre firmu to tak Januszują, ze wrzucają jako zadania rekrutacyjne, taski z pracy, wiec ja bym uważał :D


@inrain88: taaa już widzę jak bierzesz kod wysłany przez randoma z internetu i wrzucasz na produkcję ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo jak siedzisz 2x dłużej niż jemu zeszło na napisanie (i 4x dłużej niż sam byś to napisał) żeby sprawdzić co zrobił, czy dobrze,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: no ja nie jestem z tych co więcej niż pół godziny nie poświęca xD ale sądzę że 4-6h max powinno zająć takie zadanie, dwa lub trzy wieczory. Więc trochę się zdziwiłam xD