Wpis z mikrobloga

Katolicyzm at its finest.

Co do rozumienia mszy świętej, to nie przejmuj się – tak naprawdę nikt nie rozumie tego co się tam dzieje. To jest cud, który – zgodnie z wieloma objawieniami prywatnymi – przewyższa cud jakim było stworzenie świata przez Boga. Ludzki umysł tego nie ogarnie.


XD

#bekazkatoli #bekazprawakow #katolicyzm #religia #kosciol
Pobierz szejk_wojak - Katolicyzm at its finest.

 Co do rozumienia mszy świętej, to nie prze...
źródło: comment_1623669880b2DX42vtcTEzGgmJRM9JlK.jpg
  • 35
@szejk_wojak: lol, podziwiam że chce mu się zmyślać takie bajki

Przykładowo ja, przez dużą część życia byłem ateistą, a jak już szedłem do kościoła to dlatego że musiałem ze względu na jakąś uroczystość.


W pewnym momencie jednak mojego życia doszedłem do wniosku że trzeba sprawę dokładniej zbadać. I zbadałem. Dla chcącego nic trudnego, materiałów jest tak dużo że życia ci nie starczy żeby je wszystkie zbadać i sprawdzić.
Ludzki umysł tego nie ogarnie


@szejk_wojak: Latamy w kosmos, wysyłamy sondy i łaziki na inne planety, potrafimy budować elektrownie atomowe, bomby termojądrowe, na kilku cm2 krzemu potrafimy zmieścić ~40 miliardów tranzystorów, rozwijamy AI, pracujemy nad komputerem kwantowym i pozyskiwaniem energii z fuzji jądrowej, nasze teleskopy są w stanie zobaczyć galaktyki odległe o kilka miliardów lat świetlnych itd. Ale według niego nie da się ogarnąć jakiegoś obrzędu religijnego tj. czytanie książki, klękanie,
@szejk_wojak: pozwol mu żyć własnym życiem.

Ludzie, którzy wychowali się jako niewierzący często lądują w religii/sekcie (i zazwyczaj się radykalizują), żeby wypełnić jakaś pustkę, której nie udało im się pozbyć racjonalnymi metodami.
Inni maja „sprany” mózg już od dziecka poprzez indoktrynację rodziny i otoczenia.
Tak długo jak pozostają nieszkodliwi, jedni i drudzy zasługują na szacunek.
Jeśli nie jesteś gimboateistą, to powinieneś zrozumieć i nie robić sobie z tego heheszkow. ( ͡