Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mamy tutaj jakichś socjologów, którzy siedzą w tym temacie? Z uwagi na rozmowę z moją znajomą która studiuje #filozofia i ma nieco inny obraz świata niż ja zacząłem zastanawiać się nad tym, jak to faktycznie jest. Oczywiście studia nie definiują człowieka, jednak jak pokazują niektóre badania, studenci np. filozofii częściej opowiadają się za socjalizmem niż studenci ekonomii. Tak samo socjologia kojarzy mi się wyjątkowo z zapędami feministycznymi i takimi promującymi tolerancję (moim zdaniem nawet zbyt dużą). Studenci finansów, ekonomii itp. kojarzą mi się natomiast z takim duchem kapitalizmu, wiarą w wolny rynek itp. Studenci kierunków medycznych czy też psychologii, pedagogiki to w większości kobiety, więc pewnie tam również panuje taka tolerancja i pewnie lewicowe podejście. Politechnika, informatyka czy wspomniane wcześniej finanse albo prawo to bardziej prawa strona barykady i też bardziej kapitalistyczne podejście. Ogólnie strasznie ciekawy temat. Nie siedzę w tym dlatego chciałbym poznać opinie osób, które zajmują się tym np. zawodowo (jakichś socjologów czy coś). Może #!$%@?ę głupoty i to wygląda zupełnie inaczej, ale temat jest wyjątkowo ciekawy i chciałbym się zapoznać z jakimiś publikacjami na ten temat xd #studenci #studia #studbaza #socjologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c4cc1c6d4c9c000b10b89b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Na socjologii 2/3 roku rzeczywiście światopoglądowo mocno na lewo, reszta neutralna, plus jakieś 3-4 osoby, które głośno mówiły, że są katolikami. Jeżeli chodzi o popieranie socjalu to różnie to wyglądało, ale raczej tak naprawdę to mało kto popiera bezsensowne rozdawnictwo pieniędzy. Ale ogólnie to, tak baaardzo tolerancyjne środowisko.
Z psychologii i pedagogiki nie poznałam nikogo, kto by miał poglądy bardziej prawicowe, ale np produkty Apple były bardzo popularne na tych
AnalnaEkolożka: Myślę, że wszystkim byłoby łatwiej gdybyśmy mieli do dowodu wpisywane czy jesteśmy prawakami czy lewakami, żeby nie było nieporozumień.
#!$%@? jak mnie drażni takie stereotypizowanie i uogólnianie. Dzielenie ludzi. A następny krok szczucie. Dajesz się r00chac PiSowi z propagandą nawet jeśli nie jesteś za nimi. Kulturotwórczy kościółkosocjalizm odbił się na nas wszystkich. Szukaj podobieństw a nie różnic.

Zaakceptował: LeVentLeCri